ÖSYM tarafından ilan edildiğine göre 2019 YDS başvuruları başladı. Sınav kılavuzu ve ücretine dair bilgileri de ÖSYM’nin sayfasında bulabilirsiniz.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Almanya’ya Türk İşçi Alımı için Bekleyiş Sürüyor

OBM Türkiye aracılığı ile Almanya’ya Türk işçi alımı için geçtiğimiz haftalarda yapılan duyuru büyük ilgi görmüş, şirket yetkilileri gelen aşırı talep nedeniyle başvuruları durdurma kararı aldıklarını bildirmişti.
Yeni başvuru alınıp alınmayacağı bilinmezken, ofis ve telefon üzerinden başvuru kaydının yapılmadığı bildirildi. Geçtiğimiz ayların en çok ilgi çeken haberlerinden birisi Almanya’ya Türk işçi alımı olmuştu. En çok okunan haberler sıralamasında haftalarca üst sıralarda yer alan ilgili duyuruya yoğun ilgi hala sürüyor. Adaylar, OBM Türkiye’den konuya ilişkin yapılacak yeni duyuruları bekliyor.

An itibariyle OBM Türkiye sayfasına giren kullanıcılar, “Dikkat! Şu anda başvurularımız dondurulmuştur! Ofislerimizde ve telefon ile başvuru kaydı yapılmamaktadır. Başvurularda asla ve asla ücret talep edilmemektedir! Dikkat! E-mail adreslerimizden form veya cv kabul edilemez. Bu tür başvurular sistem tarafından otomatik silinir!Başvurularda asla ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Başvurular dondurulmuş olup, gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Alanınız dışında veya birden fazla alanda başvuru yapmanız halinde başvurunuz geçersiz sayılabilir.” ifadeleri yer alıyor. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız.
BAŞVURU ÜCRETİ 120 TL

YDS başvurusu yapacak adayların ais.osym.gov.tr adresi üzerinden ön başvurusunu yapması ve 120 TL olan başvuru ücretini yatırması gerekmektedir. Başvuru ücreti aşağıdaki bankalara yatırılacak.

 Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

 Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

 İNG Bank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç);

 Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç);

 Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

 Sınav ücreti ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.