Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Doğanın bize hediye ettiği yaşam vücut ile can bulur. Vücut beden ve ruhun birleşimidir. Mutlu yaşam ise bu ikisinin uyum içinde ve dengeli olmasıyla mümkündür.

Yaşamın uyumunu ve dengesini sağlamak belki de sandığımızdan çok daha basit yollarla mümkün olabilir.

1.Sabahları kahve yerine, ılık bir limonlu su iç:

Güne kafeinle başlamak yerine, limonlu suyun tazeleyici etkisini deneyimle. Toksinlerden arınmanın rahatlatıcı etkisini yaşa. Arınma etkisini ruhunda da hisset.

2.İyi bir kahvaltı yap:

İmkanların dahilinde ki en güzel kahvaltıyı yap. Vücudun gerekli besinleri alması sağlığı ve beraberinde mutluluğu getirir.Cemal Süreya’nın dediği gibi; ”Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”

3.Yanına değer verdiğin insanları al:

Sana katkısı olan, fikirlerini geliştiren gerçek dostlarla yoluna devam et. İnsanlara kendini açıklamaya çalışmak bir hayli yorucudur. Seni sen olduğun için anlayan ve kusurlarınla kabul eden insanlarla birlikte ol.Kimseye mecbur değilsin.

4.Mutlu olduğun işi yap:

Kendini iyi tanı, en çok yapmaktan keyif aldığın işi mesleğin haline getir. Zor olduğunu biliyorum ama bunu başaranları bir düşün. Böylece her sabah istekli ve mutlu uyanacaksın.

5.Hareket et:

Spor yapmak beden ve ruh sağlığını korumana yardımcı olur. Hiç birşey yapamıyorsan gideceğin kısa mesafeleri mutlaka yürü. Eğer vakit yaratabilirsen yoga ile tanış.Bedenini en iyi şekilde tanımana ve ruhunun isteklerini dinlemene yardımı olacaktır.

6.Sanatı sev:

Güzel bakmayı bilmesin. Evreni farketmeni, gözlemlemeni ve duyarsız kalmamanı sanat sana öğretecektir. Her gün gördüğün sıradan şeylere bile sanatla bakmayı bilirsen, yaradılışın ve doğanın mükemmelliğini daha iyi kavrayacaksın.

7.Doğadan uzaklaşma:

Bir parçası olduğun doğa sana iç huzurunu bulmanda yardımcı olacaktır. Doğayı yalnızca dinle ve sakinliğini yaşa. Yoğun iş temposundan uzaklaş.Beynin ihtiyacı olan dinlemeyi en iyi doğada yaşayabilirsin

8.Daha çok oku:   

Televizyondan uzaklaşmak sana zaman kazandıracaktır. Bu zamanı kitaplarla doldur.Bırak hayalgücün sana yön versin.

9.İnançlı ol:

İnanç insanı yaşama bağlar.İnandığın değerlerden vazgeçme ve onlara sımsıkı sarıl. Hayallerinin peşinden git. Olumsuz düşüncelerden tüm vücudunu arındır. Yapabileceğine ilk önce sen inan, herkesin peşinden geleceğini göreceksin.

10.”Yeni” den korkma:

Yoluna girmeyen işleri ve ilişkileri bir kenara bırak. Birşey olmuyorsa belki de gerçekten senin iyiliğin içindir. Yaşam kapanan kapıların ardından daima yenisini açar.

Sağlıklı bedenin, huzurlu ruhun ile sahip olduğun her şeye şükrederek yeni dünyanın kapısını aç. En sevdiklerin de seni orada bekliyor olacak.

]]>