İŞKUR üzerinden Türkiye genelinde kamu ve özel sektör için toplam 47 bin 587 personel alım ilanı yayımlandı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanların çok büyük bir bölümü özel sektör tarafından yayımlanan ilanlar. Bu ilanların dışında ayrıca çok sayıda kamu kurumu yayımladığı ilan ile İŞKUR üzerinden personel alımı yapacağını duyuruyor. 

İlanlarda yer alan beslek grupları, en fazla hangi kadrolarda personel ihtiyacı olduğu, bu ilanlara İŞKUR’dan nasıl ulaşılacağı gibi tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR İŞ İLANLARI 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bilgilere göre güncel iş ilanı sayısı 47 bin 587.

Bu ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör işçi kadroları için ilan ediliyor. Ancak adayların yakından takip ettiği pozisyonlar içinde çeşitli personel alım ilanları bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak bizlerde sizlere en fazla alım ilanına sahip meslek gruplarını derledik. İşte 1000’den fazla alım ilanına sahip kadrolar;

En Fazla İlana Sahip Kadrolar

Beden İşçisi (Genel) pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 9252

Temizlik Görevlisi pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 1966

Makineci (Dikiş) pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 1705

Kasiyer pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 1342

Satış Danışmanı / Uzmanı pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 1329

Garson (Servis Elemanı) pozisyonu için ilan edilen alım sayısı: 1011

BU KADROLARIN DIŞINDA

Söz konusu kadrolar İŞKUR’da en fazla alım ilanına sahip meslek grupları. Bu kadroların dışında bazı meslek grupları içinde personel alım ilanları bulunuyor. 

Adaylar tarafından oldukça dikkat çeken bu kadrolar ve bu kadrolara dair güncel kontenjan detayları şu şekilde;

Konfeksiyon İşçisi 864, Ön Muhasebeci 784, Güvenlik Görevlisi 703, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 684, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 616, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 544, Büro Memuru (Genel) 533, Aşçı 521, Diğer Satış Nezaretçileri 484, Şoför-Yük Taşıma 478, Reyon Görevlisi 472, Paketleme işçisi 427, Ütücü 371, Bulaşıkçı (Stevard) 363, Pazarlamacı 345, Elektrikçi (Genel) 320.

İLANLARA İŞKUR’DA NASIL ULAŞILACAK?

Yukarıda yer alan meslek gruplarından iş başvurusunda bulunacak adaylar öncelikle ilanları İŞKUR’da bulacaklar. İlanları İŞKUR’da bulan adaylar kendi şehirlerinde alım olmadığını, ilan başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığına göre değerlendirmelerini yapacaklar. 

Kendilerine göre ilan buluna adaylar ise başvurularını İŞKUR üzerinden yada kurum veya firmanın belirlediği yöntemle başvurularını yapacaklar. 

İlanlara Ulaşmak için: 

* Meslek Grubuna Göre arama yapabilirsiz.

* Alım yapılacak şehre göre arama yapabilirsiniz.

* İlanları kamu veya özel sektör ilanları olacak inceleyebilirsiniz.