Kamu işçilerine yapılması istenen zam konusunda hükümet ile anlaşma sağlayamayan Türk-İş Sendikası grev kararı aldı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu işçilerinin mali ve sosyal haklarına ilişkin gerçekleştirilen görüşmeler kapsamında Türk İş Sendikası ile Hükümet anlaşma sağlayamadı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Türk İş Sendikası anlaşma sağlanamaması üzerine eylem kararı aldı. Konuya dair Türk İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan basın açıklamasında bayramdan sonra basın açıklaması yapılacağı ifade edildi. 

TÜRK İŞ EYLEM KARARI ALDI

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan ilk açıklamada ise bayramdan sonra işçilerilerle birlikte konuya dair değerlendirme yapılacağı ifade edildi. Ergün Atalay bayramdan sonra atılacak adımlara dair bayramdan sonraki perşembe günü sabah tüm işçilerin katılımıyla iş yerlerinde basın açıklaması yapılacak, dedi. 

Ergün Atalay kamu işçilerin maaşlarına yapılacak zam ve sağlanacak sosyal haklara dair yapmış olduğu bir önceki açıklamasında bayramdan önce işçilere mutlu haber verilmesini talep etmişti. 

Kamu işçilerinin maaşlarına yapılacak zam için ”Ergün Atalay Masa başında bitmesini arzu ediyoruz. Ben bu yaştan sonra grev meraklısı değilim ama kanundan aldığımız yetkiyi kullanmaktan hiç çekinmeyiz, onu da yaparız.” ifadelerini kullanmıştı.