Türk Hava Yolları İŞKUR üzerinden yayımladığı ilan ile lise mezunu adaylar arasından 150 personel alımı gerçekleştirecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Peki kurum tarafından ilan edilen personel alımlarında adaylar hangi kadrolar için başvuru yapacaklar? İlan edilen kadro için belirlenen başvuru koşulları neler? İlana kimler nasıl başvuru yapabilecek?

THY personel alımına dair adayların bilmeleri gereken tüm bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

THY 150 PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanıyla, kurumun İstanbul’da bulunan ilgili birimlerine Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) alımı yapılacağı bildirildi. 

Deneyim şartının yer almadığı ilan metninde, ilan için belirlenen lise bölümlerinden mezun olan adayların başvuru yapabilecekleri açıklandı. 

İşte öğrenim ve diğer başvuru koşulları.

BAŞVURU KOŞULLARI

Türk Hava Yolları, İŞKUR’da duyurduğu personel alım ilanında adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını madde madde açıkladı. 

Adayların incelemeleri için yayımlanan başvuru kılavuzuna göre adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Adayların ortaöğretim mezunu olmasını isteyen THY bu şart için aşağıda yer alan bölümlerden mezun olunması istedi.

Öğrenim Şartı

Anadolu Teknik Lisesi ve Teknik Liselerin: Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği bölümlerinden birinden mezun olmak Meslek Yüksek Okullarının; Döküm, , Endüstriyel Kalıpçılık Endüstriyel Otomasyon, Gemi Makineleri , Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi , Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Metalurji , Otomotiv Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon , Uçak Teknolojisi gibi uçak bakım onarım işinde çalışabilecek mekanik bölümlerinden mezun olmak

Diğer Koşullar

Adayların öğrenim şartının dışında sağlamaları gereken diğer koşullar ise şunlar;

SHGM onaylı Modül 6, Modül 7 ve Modül 11A sertifikalarına sahip olmak

01.01.1991 sonrasında doğmuş olmak

En az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS:45 ve üzeri)

Askerlikle ilişiği olmamak ( terhis veya en az 1 yıl tecilli olmak )

Sağlık durumu itibari ile ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olmak

İstanbul’da ikamet edebilecek olmak

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım  ilanı için başvuru süreci 25 Ağustos olarak açıklandı. Adaylar bu tarihten önce başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvuru sonrası işlemleri için THY tarafından yayımlanan duyuruda, ”27 .08.2019 salı saat:14:00 de Eskişehir İşkur binasında seçmeler yapılacaktır” bilgisi verildi.