İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarla 81 ildeki okullar için çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular TYP kapsamında yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla okullara mezuniyet şartı olmadan personel alımı yapılacak. 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullarda güvenlik görevlisi, temizlik personeli, hademe ve çevre düzenleme personeli olarak yapılacak personel alımında başvurular için geri sayım başladı.

TYP KAPSAMINDA PERSONEL ALIMI

Türkiye genelinde tüm okullara yapılacak personel alımında adaylar TYP kapsamında istihdam edilecek. Toplum Yararına Program ile alınacak personeller geçici olarak çalıştırılacak. 8 ay boyunca okullarda çalıştırılacak personellere asgari ücret tutarında maaş verilecek ve çalışma süresi boyunca adayların sigorta giderleri devlet tarafından karşılanacaktır. Çalışacaklara yapılacak ödemeler şu şekilde;

  • Asgari ücret (2.020,90 TL)
  • Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL)

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI BELLİ OLDU

İŞKUR TYP kapsamında yapılacak personel alımına başvuru yapacka adaylarda mezuniyet şartı aranmamaktadır. Yaş şartının  da aranmadığı personel alımında başvuru şartları şu şekilde olacak >>

  • Türkiye İş Kurumu ‘na kayıtlı olmak,
  • İşsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Başvuru yapacak adayların emekli ve malul aylığı almıyor olması,
  • Öğrenci olmamak (Açıköğretim ve açık lise hariç),

TYP başvurularında ikamet şartı vardır. Adaylar sadece bulundukları il ve ilçelerdeki okullara açılan personel alımlarına başvuru yapabilecek.

ALIMLAR KURA İLE 

TYP kapsamında yapılacak personel alımında adaylar kura ile alınacak. Başvuru yapan adaylar İŞKUR tarafından kuraya tabi tutulacak.

Adaylar haftada 45 saat çalışacaktır.