TÜBİTAK bayram öncesi yayımladığı ilan ile bazı kadrolarında görevlendirilecek KPSS şartsız personel alımı gerçekleştirecek.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kurban Bayramı öncesinde yeni KPSS şartsız personel alım ilanı yayımlandı. TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında kurumun ilgili projeleri için personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

TÜBİTAK tarafından yayımlanan Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK yayımladığı personel alım ilanında alımların TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) bünyesine yapılacağını ilan etti. Adaylara Resmi Gazete üzerinden ilan personel alım ilanında alımların tek bir şehirden olacağı kurumun Kocaeli’de bulunan birimlerince yapılacağı belirtildi.

Toplam 25 personel alımı yapacak olan TÜBİTAK alımlarını Araştıma Personeli kadrolarına yapacak. Bu alımlarda branşlar öğrenim seviyelerine göre belirlendi.

Kamuilanlari.com olarak haberimizin altında bu detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte alım yapılacak olan Araştırmacı branşları ve branşlar için belirlenen öğrenim şartları.

13 Araştırmacı Kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri

Mühendislik Bölümleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Ekonometri, Finansal Ekonometri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Finans, Matematik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.

Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İşletme, İktisat, Ekonomi veya Ekonomi ve Finans bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

2 Araştırmacı Kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri

Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, Matematik Mühendisliği, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Ekonometri, Finansal Ekonometri, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Uluslararası Finans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler veya Küresel ve Uluslararası İlişkiler

4 Araştırmacı Kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri

Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Ekonometri, Finansal Ekonometri veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

3 Araştırmacı Kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri

Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Ekonometri, Finansal Ekonometri, İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri.

1 Araştırmacı Kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri

Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olacak yapacaklar. TÜBİTAK KPSS2siz yayımladığı personel alım ilanında başvuruların TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden elektronik olarak yapılacağını açıkladı.