Türk Hava Kurumu ve Türk Hava Yolları yayımladıkları ilanlarla yetiştirilmek üzere çok sayıda personel alımı yapıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye’de havacılık sektörünün en önemli iki kurumu Türk Hava Kurumu (THK) ve Türk Hava Yolları (THY).

Bu iki kurum kadrolarında eksik bulunan pozisyonlarda personel alımı yapmak için ilanlar yayımladılar.

THK’nın kariyer siteleri üzerinden THY’nin kendisine ait İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü aracılığıyla ilan ettiği alım ilanlarına ilişkin ayrıntılar şu şekilde,

THK PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Kurumu anlaşmalı olduğu kariyer siteleri üzerinden yayımladığı personel alım ilanında bir tek kadrodan personel alımı yapacağını açıkladı.

Kuurm Sıcak Hava Balonu Pilotu kadrosunda personel ihtiyacı olduğunu duyurdu. Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında yer alan ön koşulda şu ifadeler kullanıldı. ”TÜRK HAVA KURUMU kurum kültürüne uygun, disiplinli, takım çalışmasına önem veren ,temsil kabiliyeti yüksek adaylarımızın, vizyonumuza uygun olması ön koşuldur.”

İlan için diğer koşullar; En az 425.000 cuft Sıcak Hava Balonu uçurma lisansına sahip olmak, SHGM tarafından istenilen eğitim sertifikalarının tamamına sahip olmak, SHGM’ nin lisanslandırma şartlarına sahip olmak, En az 750 saat uçuş saatine sahip olmak, iyi derecede İngilizce bilmek.

THK Personel Alım İlan Metni için: https://bit.ly/31YqjvS

THY PERSONEL ALIM İLANI

Çeşitli kadrolarda yetiştirilmek üzere personel alım ilanı yayımlayan Türk Hava Yolları ilanında ayrıca deneyimli personel alımı yapacağını da duyurdu.

İlana göre alımlar şu kadrolarda olacak. Yetiştirilmek üzere II. Pilot adayı. Tecrübesiz II: pilot adayı, Kaptan pilot geniş gövde, Simülatör Uçuş Öğretmeni, Kaptan Pilot Dar Gövde, Tecrübeli Pilot II. Geniş Gövde

Genel Koşullar

THY adaylaırn Türk vatandaşı olmasını, kadrolar için belirlenen yaş aralığında olmasını, kadrolar için belirlenen öğrenim şartına haiz olmasını, Uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmasıı, erkek adaylar için askerlikleilişğinin olmamasını talep ediyor.

THY Personel Alım İlan Metni için: https://bit.ly/2I4qsHj

İLANLARA BAŞVURULAR

Türk Hava Kurumu (THK) ve Türk Hava Yolları (THY) tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik ortamda yapacaklar. Adaylar ilanların yayımlandıkları sitelere yukarıda verdiğimiz bağlantılar üzerinden ulaşacaklar. Hangi kadro için başvuru yapacaklarsa o kadro üzerinden başvur butonu ile başvurularını tamamlayacaklar.