Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Eski bir black-ops ajanı olan Cha Tae-sik genç yaşta geçirdiği bir olay yüzünden emekli olmuş ve artık küçük bir mahallede sakin bir hayat sürmektedir. Kimseyle bir ilişkisi kalmayan Cha Tae-sik ‘in tek arkadaşı ise sadece annesiyle yaşayan komşusu küçük olan küçük bir kızdır.

Bir gün eroin bağımlı olan kızın annesi bir gangster çetesinden eroin çalar ve Tae-sik’in odasına yerleştirir. Tae-sik ise farkında olmadan monoton hayatına devam etmektedir. Çalınan malı fark eden çete lideri malın geri alınması için adamlarını yollar ve adamlar anne ve kızı kaçırır.

Kızın annesi yapılan işkenceden sonra malın Tae-sik’in odasında saklandığını öğrenir ve onu ziyarete uğrarlar ancak bilmedikleri şey ise Tae-sik’in ajanlık döneminde silah ve dönüş sanatları konusunda biriminin en iyi ajanlarından biri olduğudur.

Tae-sik çetenin adamlarından küçük kızın kaçırıldığını öğrenir ve bir karar vermek zorunda olduğunu hisseder. Küçük kızı ve annesini umursamayıp monoton hayatına belalı bir şekilde devam mı etmeli yoksa hayatını riske atıp tek arkadaşını kurtarmalı mıdır?

The Man From Nowhere filmini incelersek,

2010 yılı Güney Kore yapımı olan film girdiği yılda Güney Kore ‘de gişe rekorları kırmış 43 milyon dolar hasılat getirmiştir ve ABD, Kanada gibi birçok ülkede sonradan gösterime girmiş ve eleştirmenlerden iyi not almıştır. Bizler de, bu filmi boş vakitlerin de izlemek isteyenler adına mutlaka önermekteyiz.

]]>