TCDD ve Devlet Su İşleri İdaresi en az lise mezunu KPSS puan şartıyla mülakatsız personel alımı yapıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu kurum ve kuruluşlarına en az lise mezunu adaylar arasından memur ataması yapılacak. 2019 yılının ilk memur ataması için geri sayımda son günlere girilirken kamu personeli adayları, hangi kurumların memur alımı yapacağını araştırmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak TCDD ve DSİ ‘nin yapacağı memur alımlarının detaylarına yer verdik.

TCDD PERSONEL ALIMI KADROLARI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, KPSS 2019/1 kapsamında en az lise mezunu adaylar arasından memur ve personel alımı yapacak. KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak memur atamalarında mülakat uygulanmayacak. KPSS ‘si yüksek olan adayın ataması yapılacak.

TCDD, KPSS 2019/1 kapsamında lise mezunu adaylar arasından vagon teknisyeni, ön lisans mezunu adaylar arasından Kondoktör Tekniker, Memur, Sürveyan ve Hareket Memuru , Lisans mezunları arasından mühendis, Avukat, Memur, Mütercim, Mimar, İstatistikçi kadrolarına alım yapılacak.

DSİ KAMU PERSONELİ ALIMI KADROLARI

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından , KPSS 2019/1 kapsamında personel alımı için duyuru gelecek. En az ön lisans mezunu adaylar arasından DSİ ‘ye KPSS 2019/1 tercihlerinde memur ve mühendis alımı yapılacak.

Memur kadrosuna en az ön lisans mezunu adaylar arasından atama yapılacak, Mühendis kadrolarına da lisans mezunu adaylar arasından personel ataması yapılacak.