İnce ve zarif görünmek için illa zayıf olmanıza gerek yok. Hatta birkaç kilo fazlanız da olabilir hiç mühim değil. Uygulayacağınız birkaç hile ile bedeninizde mükemmel zerafeti yakalayabilir, çevrenizdekileri size hayran bırakabilirsiniz. İşte ince görünmenin altın değerindeki sırları;

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Saç kesimi önemli

Saçlarınızı katlı kestirdiğinizde, saçlar yüzünüzün iki tarafını da kaplar böylece yüzünüzü daha ince gösterir.

Kakülleriniz yüzünüze perçem olarak düştüğünde alnı kaplar ve dolayısıyla yüzümüzü olduğundan küçük gösterir. Saçlarımızı arkaya doğru tarayıp orda topladığımız zaman ise yüzümüze daha ince bir görünüm kazandırır.

Saçlarınızı kabarttığınız zaman yüzünüzün etrafını kaplayacak ve yüzünüzü daha ince göstereceklerdir.

Saçlarınızı düz aynı renge boyamak yerine yer yer farklı renk tonları kullanabilir. Saçlarınızı daha hareketli gösterebilir böylece yüzünüzdeki kusurları kapatmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaja dikkat

Nasıl ki siyah giydiğinizde bedeniniz ince görünüyorsa, yüzünüzün rengi de koyu oldukça daha ince görünür. O yüzden bronzlaşmaya önem göstermelisiniz.

Yüz kemikleriniz belli olduğunda yüzünüz ince yüz olmuş demektir. Bu yüzden yüzdeki kemikleri belirginleştirmeye çalışın. Elmacık kemiklerinizin üzerine açık bir far sürerek bunu başarabilirsiniz.

Eğer yüzünüzde şişlik varsa yarım saat önce yüzünüzü buzla ovmanız çok iyi gelecektir.

Gözün içine siyah değil de beyaz kalem çekilmesi gözlerin daha çok ortaya çıkmasını sağlar.

İnceldikten sonra bu siteden kıyafet beğenebilirsiniz.