İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre 3 şehirde görev alacak en az lise mezunu sınavsız noter memuru alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İŞKUR aracılığıyla ilan yayımlayan Noterlikler, en az lise mezunu adaylar arasından noter katibi alımı yapılacağını duyurdu. Lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından 3 farklı şehre yapılan noter katibi alımında başvuru detayları haberde..

GÜNCEL İLANLAR

Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfası iş ilanları kısmından yayımlanan ilanlarda Noter katibi alımlarına şu şekilde yer verildi:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İŞKUR ‘da yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
En az lise mezunu olmak,
Bilgisayar kullanabilmek,
Görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaması,
18 yaşını tamamlamış olması.
Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olmak.
BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İŞKUR ‘daki 3 ilanın , ilan metinlerinde şu ifadelere yer verildi:

Konya 8. Noterliği >>

Lise mezunu, bilgisayar bilgisi olan, F klavye kullanabilen 28 yaş altı erkek personel alınacaktır. Askerliğini yapmış olması gerekmektedir

Mersin 10. Noterliği >>

Bilgisayarı iyi kullanabilen word excel ve donanım bilgisi olan 30 yaşını geçmemiş 2 yıllık 4 yıllık yüksekokul ve fakülte mezunu kişilerden Mersin 10.Noterliği’ne personel alınacaktır. İMD:A.ÇAKIR

Adalet Meslek Yüksek Okulu ,bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar programcılığı bölümlerinden ya da bunlara muadil bölümlerden mezun ve bilgisayar donanımı bilen kişiler tercih edilecektir. Ancak diğer bölümlerden (iktisat, işletme, kamu yönetimi,hukuk ve benzeri bölümler) mezun olanların talepleride değerlendirilecektir.

Müracatların hafta içi 17:00-18.00 saatleri arasında yapılacak olup müracat edeceklerin CV leri ile birlikte noterliğe yapılması rica olunur.

Bursa 13. Noterliği >>

Noter katibi olarak görev alacak, askerliğini yapmış, lisans mezunu, deneyimli /deneyimsiz büro memuru alınacaktır.

Çalışma saatleri 08:00-17:30. Haftasonu tatildir.

İlana başvuru yapılıp bırakılmaması firma ile iletişime geçilmelidir.

BAŞVURU ŞEKLİ

İŞKUR resmi sayfasından başvuru adımları aşağıdaki gibidir >>

https://esube.iskur.gov.tr

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfada İŞ ARAYAN yazan kısımdan kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan yere tıklayın. Son olarak aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda, aşağıda kırmızı ile gösterilen İŞYERİ UNVANI yazan kısma NOTER yazın ve ARA butonuna tıklayın.