İŞKUR ve SGK yayımladıkları ilanlar ile bünyesinde görevlendirmek üzere KPSS şartsız kamu personeli alımı gerçekleştirecekler.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu personeli alımı için ilan yayımlanan kurumlar kadrolarında personel açığı bulunan birimlerinin bu ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyorlar.

Yaz aylarının da gelmesi ile bazı kurumlar çeşitli pozisyonlarda alım ilanlarını adaylara duyuruyorlar. Bu ilanlardan iki tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan ilanlardan oluşuyor.

Bu iki kurum tarafından yayımlanan ilanlara dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

SGK KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), İŞKUR üzerinden personel alım ilanına çıktı. Kamu Grubu Personel alım ilanı kapsamında çok sayıda meslek grubu için alım yapacağını ilan eden kurum alımların engelli personel, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan ve eski hükümlü adaylar arasından olacağını bildirdi.

KPSS şartının yer almadığı SGK personel alım ilanında alım yapılacak toplam personel sayısı 65 oldu. Alımlar SGK Genel Müdürlüğü ile Kocaeli Çalışma İl Müdürlüğü için yayımlandı. İlanlarda yer alan açık kadrolar şunlar;

SGK İlanı Açık Kadrolar: Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ilanında Telefon Santrali Operatörü ve Temizlik İşçisi, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü (Kamu Grubu) ilanında Sıhhi Tesisatçı, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Marangoz, Elektrikçi (Genel), Aşçı, Mobilya Döşeme İşçisi, Bahçıvan, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Terzi kadrolarına personel alımı olacağı duyuruldu.

İŞKUR KPSS’SİZ DANIŞMAN ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu iki önemli kurumla birlikte yürüttükleri proje kapsamında Danışman alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR tarafından yayımlanan ilanda da adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor.
İlan Türkiye İş Kurumu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dünya Bankası işbirliği ile yürütülecek olan “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi” çerçevesinde adaylara duyuruldu.

İlana göre alımlar Danışman kadrolarında olacak. Yazılım Geliştime Danışmanı ve Yazılım Test Danışmanı kadrosuna yapılacak alımlar için ise özel mesleki şartlar ön plana çıkıyor.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, bilişim sistemleri mühendisliği, işletme, matematik, enformatik, istatistik bölümlerinden mezun olma şartının yer aldığı ilanda ayrıca İngilizce ve deneyim şartı da bulunuyor.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu ilanlar için başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler.