SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) KPSS şartlı olarak toplamda 400 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak çalışacak adaylar için istenilen başvuru şartları belli oldu.

Adayların 657 Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesine uygun olmaları ve KPSS sınavından en az 75 puan almaları gerektiği belirtildi.

Başvuru Tarihi

Başvurular 10 Haziran’da başlayacak olup, 17 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.

Başvuruları kabul edilen adaylar, 20 Haziran’da SGK’ nın resmî web sayfası üzerinden listeye çıkacaktır. Listede ismi açıklanan adaylar sözlü giriş sınavına çağrılacak ve bu sözlü sınavından da başarılı olan adaylar SGK’ da devlet memuru olarak göreve başlayacaklardır. 

Personel alımı başvuru şartları neler ?

Toplamda 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmeni alacağını açıklayan SGK, personel alımı ile ilgili başvuru şartlarını belirtti. Kurum tarafından belirtilen şartlara göre, personel alımı başvurusunda bulunacak adayların, ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan KPSS sınavından en az 75 puan almaları gerektiği, adayların 35 yaşını doldurmamış 36 yaşından gün almamış olmaları ve 657 Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları taşıması gerektiği belirtildi.

Sözlü Sınav

Giriş sınavına hak kazanan adaylar, Ankara’da 8 Temmuz ile 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında sözlü sınava tabi olacaklardır.

SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Kamu personeli alım ilanı