Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri bünyesinde görevlendirmek üzere İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayımladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun farklı şehirlerde yer alan kurum birimlerine personel alımları yapılacağı açıklandı. 

Yayımlanan ilanlara göre alımlar normal vatandaşların yanı sıra engelli adaylar ile terörle mücadelede yaralanan adaylar arasından yapılacak. Çeşitli meslek grupları için yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntılar her bir detayı ile sizlerle. SGK İl Müdürlüklerine personel alımları;

KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni hafta başında ilan edilen personel alım ilanlarına göre 3 farklı şehirde yer alan Sosyal Güvenlik İl Kurumu personel alıyor. İşçi ve memur personel kadrolarına yapılacak alımlar Eskişehir, Konya, Mersin için yapılacak. 

İlan metinlerinde yer alan açık kadrolar ve kontenjan detayları ise şu şekilde:

HANGİ KADROLARDA ALIMLAR OLACAK?

İŞKUR’da ilan edilen Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlükleri personel alım ilanlarına başvurular aşağıda yer alan kadrolarda olacak. 

Eskişehir SGK İl Müdürlüğü Personel Alımı

Kurum toplam 6 personel alımı yapacak. Alımlar genellikle kamu işçisi kadrolarına yapılacak. İlanda yer alan açık kadrolar ise şu şekilde: Bulaşıkçı (Stevard), Temizlik Görevlisi, Aşçı

Konya SGK İl Müdürlüğü Personel Alımı

Konya SGK il müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanalrda alımların üç kadrodan olacağı ve bu üç kadroya 4 personel alımı yapılacağı ilan edildi. Kurum açık kadroları Telefon Santral Operatörü, Temizlik Görevlisi ve Aşçı olarak duyurdu.

Mersin SGK İl Müdürlüğü Personel Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu Mersin İl Müdürlüğü İŞKUR ilanında da 3 personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar Aşçı ve Elektrik Teknisyeni pozisyonlarına yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını kendi durumlarına göre yapacaklar. Başvuru şartları adayların engelli, terörle mücadele kapsamında yaralananlar, eski hükümlü ve normal vatandaşlara göre değişiklik gösteriyor. Ek koşullar talep edilebiliyor. 

İlan için adayların Türk vatandaşı olması, kadrolara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması, kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Bu şartların dışında alım yapılacak mesleklere göre adayların varsa deneyim şartını sağlaması, görevini yapmaya engel sağlık sorunları olmaması, kurumların istediği yaş aralığında bulunulması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, deneyim sertifika gibi özel şartların yerine getirilmesi ve güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

SGK İl Müdürlükleri tarafından yayımlanan ilanlara başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılacak. Adaylar öncelikle ilanlarda yer alan detaylara ulaşacaklar. Daha sonra adaylar ilanları inceleyip kendilerine uygun kadrolara başvuru yapabilecekler. 

İlanlara ulaşmak için verdiğimiz linki tıklayın ve İŞKUR İş İlanları arama sayfasına ulaşın. Daha sonra açılan sayfada İşyeri Türü yazan kısmı bulun ve Kamu işaretleyerek Ara butonuna basın.