Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Kupa terapisi, selülit problemi için hızlı ve etkili çözüm sunan masaj yöntemlerinden biridir. 3,000 yıllık bir geçmişi olan kupa terapisi, dünya genelinde hemen hemen tüm kültürlerde uygulanan bir yöntemdir.

Birçok sağlık probleminde kullanılan kupa terapisi, deri problemlerinde, sindirim sistemi rahatsızlıklarında, depresyon, stres ve anksiyete bozukluklarında kullanılmaktadır. Bu terapi, aynı zamanda anksiyete ve strese yol açan fiziksel hastalıkların tedavisinde de etkili olmaktadır.

Bel, boyun, sırt ağrılarının giderilmesinde etkili olan kupa terapisi, migren ve romatizma ağrılarının tedavisinde başarı sağlayan bir tedavi yöntemidir. Sinir sistemini ve bedeni rahatlatan bu yöntem son yıllarda selülit tedavisi için kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Gwyneth Paltrow ve diğer ünlülerin gözde uygulamalarından biri olan kupa tedavisi ile kısa süre içinde selülitlerden kurtulmak mümkün. Kupa terapisinde vücuda aromaterapi yağları sürüldükten sonra kupa ile selülitli bölgelere masaj yapılıyor. Bu yöntem, selülitli bölgede kan akışını hızlandırarak bölgesel yağların yakılmasına yardımcı oluyor.

Los Angeles’ta ünlü spa terapisti Jeannette Von Johnsbach’a göre vakumlu selülit tedavisi, cilt dokusunda biriken toksinlerin atılmasında en etkili yöntemlerden biri .

Vücuda detoks yapan, bağışıklık sistemini güçlendiren bu yöntem, lenf sıvısını hareket ettirerek dolaşımı hızlandırıyor. Bir masaj tekniği olan kupa tedavisi, cilde dolgunluğunu geri kazandırarak cildin daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Vakumlu selülit tedavisi olarak da bilinen kupa tedavisi, cilt uzmanları ve spa terapistleri tarafından cam veya silikon kupalarla kaslara masaj yapılarak dokulara yerleşmiş toksinler vücuttan atılıyor.

Kupalar yeterince ısıtıldıktan sonra belirli noktalara yerleştirilerek masaj uygulanıyor. Vücutta hiçbir iz bırakmayan bu yöntem masaj sırasında cildin ısınmasını da sağlayarak yağ hücrelerinin ortadan kaldırılmasına ve selülitlerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Vakumlu kupa terapisi, detoks terapilerinden biri olarak kabul görüyor. Kupa tedavisi özellikle ciltte biriken toksinlerin uzaklaştırılmasında en etkili yöntemlerden biri. Uzmanlar selülitlerden tamamen kurtulmak için en az haftada bir kez kupa tedavisi yaptırmak gerektiğini belirtiyor.

]]>