Sayıştay Bakanlığı çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere KPSS şartlı personel alım ilanı yapıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Sayıştay Başkanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında alımların, kurumun hizmet birimlerinde görevlendirmek üzere yapılacağı bildirildi.

Kurum tarafından duyurulan ilan metninde Engelli ve Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan statüsünde bulunan adayların başvuru yapabileceği bildirildi.

İLANDA YER ALAN KADROLAR

İlana göre Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında engelli adaylar için açıklanan boş kadrolar şunlar; Yazılım Mühendisi, Sistem Uzmanı, Sistem ve Ağ Uzmanı, Çağrı Merkezi Elemanı. Bu kadrolar için yayımlanan ilanlara başvuru yapabilmek için EKPSS’ye girmiş olmak gerekiyor.

Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak ŞekildeYaralananlar için yayımlanan personel alım ilanlarında ise KPSS’ye girmiş olmak şartıyla Şoför ve Büro Personeli alımı yapılacağı bildirildi.
BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen ve ilan metninde yer alan başvuru koşulları.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS/EKPSS sınavına girmiş olmak. Kamu Kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan şartları taşımak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. Sürekli İşçi Alım Çizelgesinde yer alan kadrolardaki talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet etmek,

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular, İŞKUR internet sitesinden 08 – 12 TEMMUZ 2019 tarihleri arasında İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.işkur.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapılacaktır.