Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Sarımsak çayı hem zayıflatır hemde başka faydaları vardır. İlk önce size tarifini yazalım. Nasıl kullanacağınızı ve diğer faydalarını da sayfanın altında bulabilirsiniz.

Sarımsak Çayı İçi Gerekli Malzemeler

3 diş orta sarımsak

1 tatlı kaşığı tepeleme rendelenmiş taze zencefil

1 su bardağı su

1 yarım limon suyu (limon taze olmalı)

Sarımsak Çayının Hazırlanışı

İlk olarak orta boy büyüklüğünde cezvemizi hazır edelim. Bu cezve içine 1 tam su bardağı kadar suyumuzu koyalım. Cezvenin içindeki suya, rendelenmiş 1 tatlı kaşığı dolusu taze zencefilimizi ekleyelim. İsterseniz rende zencefil yerine 3 parça kurutulmuş zencefil de ekleyebilirsiniz.

Zencefillerimizi ekledikten sonra cezvemizi ocağa koyalım ve kaynaması için bir süre bekleyelim. Bu sırada sarımsaklar kabuklarından ayıklanıp ezilir.

Zencefil dolu olan su kaynadıktan sonra içine ezmiş olduğunuz sarımsakları ilave edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı birkaç kere daha karıştırdıktan sonra ocaktan alabilirsiniz.

Sarımsak çayımızı yaklaşık 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz çayı 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra son süzme işlemine geçebilirsiniz.

Hazırladığınız çayı süzün ve üzerine bir miktar limon suyunu sıkın. Marketlerde satılan hazır limon suyu yerine doğal ve organik limon kullanılmalıdır. Limonu sıktıktan sonra çayımız artık içilmeye hazır hale geldi.

Sarımsak Çayı İle Zayıflama ve Faydaları

Sarımsak çayınızı ölçek olarak bir bardak dolduracak şekilde hazırlayın. Fakat iki bardağa ayırarak sabah ve akşam olacak şekilde günde iki defa için. Sarımsak çayını tüketirken içine asla şeker eklemeyin.

Zaten şeker ekleyecekseniz bu tarz bir çay hazırlamanızın hiçbir anlamı kalmıyor. Genel olarak zayıflama çayı şeklinde hazırlanan hiçbir çayın içerisine şeker konmamalıdır.

Sarımsak çayı metabolizmanın normalden daha çok hızlanmasına yardımcı olarak zayıflamayı sağlar Ayrıca sindirimi de kolaylaştırır. Bunun yanı sıra vücuttaki yağların yakılarak dışarı atılmasına da yardımcı olur. Uzun bir süre vücutta tokluk hissi oluşturur. Böylelikle zayıflamaya ve yağ yakılmasına da oldukça yardımcı olur.

Bu çayın içindeki sarımsak bitkisinin vücut için faydaları oldukça yararlıdır.

İlk olarak sarımsak bilinen en yararlı doğal antibiyotiktir. Bilhassa da gribe karşı son derece etkili bir silah olarak sayılmaktadır. Vitamin ve mineraller açısından da son derece zengin olan sarımsak ayrıca gaz giderici özelliği bulunmaktadır.

Sindirim problemleri yaşıyorsanız sarımsak kürleri ile midenizi rahatlatabilirsiniz. Bu kürler ile şişkinlik hissinin de giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Sarımsak, tıkanmış veya kapalı olan sinüslerin açılmasına da yardımcı olur.

Zayıflatan bu sarımsak çayını gebeler ile emziren annelerin kullanmaması önerilir. Bunun yanı sıra herhangi bilinen bir sağlık sorunu olan kişiler, alerjisi olan kişiler de doktoruna danışmadan kesinlikle tüketmemelidir.

]]>