Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Sahil Güvenlik Komutanlığı, bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda 38 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Adaylar için başvuru ekranı açıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı için gerekli başvuru şartları ve alım yapılacak pozisyonları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız. Son başvuru tarihi 12.04.2019 olarak belirtilmiştir.

Hangi Kadrolar İçin Alım Yapılacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı, lise ve ön lisans mezunu ve KPSS’den en az 60 puan almış olanlar arasından farklı nitelikteki kadrolara 38 personel alımı yapacağını belirterek, alım yapılacak boş kadroları açıkladı;

  • Lise mezunu;  1 Garson (destek personeli), 13 Hizmetli (destek personeli), 1 Boyacı (destek personeli), 1 Sıhhi tesisatçı (teknisyen), 2 Elektronik teknisyeni, 2 Motor teknisyeni, 2 Elektrik teknisyeni, 1 Bilgisayar teknisyeni, 2 Büro personeli, 1 Ambar büro personeli olmak üzere toplam 26 personel alınacak.
  • Ön lisans mezunu; 1 Video montaj teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 Harita kadastro teknikeri, 3 Bilgisayar teknikeri, 2 Elektrik teknikeri, 1 Mali işler büro personeli, 1 Dava takip büro personeli olmak üzere toplam 12 personel alınacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım başvuru şartları;

  • Adayların, alım yapılacak olan pozisyona göre lise ve ön lisans programlarından mezun olması,
  • 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’nun 48. Maddesindeki başvuru şartlarını taşımak,
  • 2018 KPSS sınavında lise mezunları P94, ön lisans mezunları ise P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Daha önceden sözleşmeli personel olarak çalışanların, başvuru tarihi itibariyle sözleşme fesih tarihi üzerinden en az 1 yıl geçmiş olması,
  • Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması, gibi nitelikler aranmaktadır.
]]>