Roketsan yayımladığı ilan ile önlisans, lisans ve lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından olan Roketsan yayımladığı personel alım ilanları ile kadrosunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Özellikle teknik personel kadrolarında personel alımı yapacağını ilan eden kurumun yayımladığı duyuru detayları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI

Haberimizin başlığında da belirttiğimiz gibi söz konusu personel alımları lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için duyuruluyor. İlan metninde alım yapılacağı duyurulan kadrolar şunlar;

Mühendis Kadroları
Roketsan tarafından yayımlanan ilanlarda en fazla alım ilanına sahip personel grubu. Roketsan çok sayıda mühendislik kadrosunda personel alımı yapacağını duyurdu.

İşte o kadrolar: Makine, Mekatronik, Kimya, Elektrik Elektronik, Fizik, Bilgisayar, Havacılık Uzay, Sistem, Endüstri, Metalurji ve Malzeme, Endüstri, Satınalma, Proje Yönetimi Mühendisi.

Tekniker ve Teknisyen Kadroları

Roketsan tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan alım yapılacağı açıklanan kadrolardan bazıları da tekniker ve teknisyen kadroları kadroları.

Tekniker Alım Kadroları: Elektrik Elektronik, Kimya, Makine, Makine Ressamlığı, Mekatronik Metalurji.

Teknisyen Alım Kadroları: Elektrik Elektronik Kimya Teknolojisi Makine Makina ve Resim Konstrüksiyon Torna tesviye Metal İşleri.

Genel Başvuru

Teknik personel kadrolarının dışında adaylar kurum bünyesinde kendi meslek alanlarına göre de başvuru yapabilirler. Adaylar kendi mesleklerinden başvuru yapmak için Genel Başvuru alanını kullanacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen açık kadrolardan ya da genel başvuru alanından ROKETSAN’da çalışmak isteyecek adaylar hangi koşulları sağlamalılar?

Kamu İlanları olarak adaylardan talep edilen bu koşulları aşağıda aktarıyoruz.

Teknik kadrolar için gerekli eğitim seviyelerinden mezun olmak. Lise, ön lisans ve lisans bölüm şartını sağlamak. Bilgisayar Office programlarına hakim olmak çok iyi derecede kullanmak, Roketsan tarafından belirlenen yaş aralığında olmak, erkek adaylar için askerlikle hiçbir alakası olmaması (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli durumda bulunmak), görevini yapmaya engel herhangi bir engel sorunu bulunmamak.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Roketsan personel alım ilanlarını adaylara kendisine ait İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden duyuruyor. Adaylarda ilanlara dair tüm koşulları buradan inceleyebiliyorlar.

İlanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını da bu sayfa aracılığıyla yapıyorlar. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın.

İlan için; https://bit.ly/2Gz2Cl4