PTTPAL daha önceden ilan ettiği üzere 1100 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Peki alımlar ne zaman başlıyor?

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

2018 yılının son dönemlerinde PTTPAL tarafından yayımlanan bir ilan çok konuşulmuştu. Kurum ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere kadın ve erkek 1100 personel alımı yapacağını adaylara duyurmuştu.

O dönem ilana gösterilen ilgi ve kurumun çalışmalarını tamamlayamaması nedeniyle ilan iptal edilmişti. 2019 yılında olacağı açıklanan alımlara dair ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

PTTPAL PERSONEL ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

PTTPAL alımları iki kadroda yapacağını açıklamıştı. Güvenlik Görevlisi ve Operasyon Görevlisi kadrolarına yapılacak olan alımlar; kadınlar için lise üzeyinden erkek adaylar için lise düzeyinden yayımlanmıştı. İlan yayımladığı dönemde oldukça ilgi görmüştü.

İlanda yer alan bazı başvuru şartları ise şu şekilde duyurulmuştu.
Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak. Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak Erkekler için askerliğini yapmış olmak. Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak. 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak.

PTTPAL faaliyet alanı taşımacılık ve koruma olan bir kurum. Değerli eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan PTTPal personel alımlaırnı bu yönde gerçekleştirecek.

PTTPAL PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

PTTPAL tarafından personel alımlarına ilişkin yapılan açıklamada 2019 yılında alım olacağı açıklanmış ancak net bir tarih belirtilmemişti. Elde edilen ilk bilgilerde ise Haziran ayı önplana çıkmıştı. Ancak ilan henüz yayımlanmadı. PTTPAL’dan da alımlara dair bir açıklama bulunmuyor. Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerde ise alımların Yaz aylarının sonlarına Ağustos Eylül gibi adaylara duyurulacağını öngörüyoruz.