Binlerce işsiz PTT memur alımı için müjdeli haberi bekliyor. Posta dağıtıcısı, şoför, tesisatçı, büro görevlisi, gişe yetkilisi, aşçı gibi boş kadrolara personel alımı yapacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

PTT memur alımı ile ilgili, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından bir açıklama yapılmış, PTT bünyesinde peyderpey personel alımı yapılacağını bildirilmiştir.

Memur alımının 2023 senesine kadar 100 bin rakamı bitirilinceye kadar yapılacağını söylemiştir. PTT memur alımı başvuruları ne zaman yapılacak, yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

PTT Memur Alımları Ne Zaman Başlayacak?

PTT Genel müdürü tarafından, Türkiye’nin her noktasındaki şubelerin arttırılacağı ve her konuma 20 dakika uzaklıkta PTT şubelerinin açılacağı bilgisi verilmişti.

Bu haberin üzerinden çok geçmeden, PTT şubelerini vatandaşların hizmetine sokmaya başladı. Bu nedenle PTT memur alımı sürecinin de hızlanacağı öngörülmektedir. PTT, personel alımı müjdesi ile KPSS şartı aranmadan bünyesine personel katacağı ile ilgili haberlerin çıkması birçok vatandaşı da heyecanlandırmıştır.

PTT, kendi bünyesinde görevlendireceği ve 4.500 TL maaşla personel alımı yapacağı bilgisi üzerine başvuru şartları ve tarihi de araştırılmaya başlamıştır.

PTT Memur Alımı Şartları

PTT personel alımı başvuru şartları arasında KPSS şartı bulunmamaktadır. KPSS sınavına girmeyen adayların da başvurularının kabul edileceği açıklanmıştır. Bunun yanı sıra kamu personeli alımında geçerli olan genel şartlar ile PTT personel alımı özel şartları başvurular için geçerli olacaktır.

Bkz: PTT’de pozisyonlar, giriş şartları ve maaş