Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Diğer kamu kuruluşlarının aksine polis atamalarında kurumlar arası koordinasyonun sağlanması önem taşımaktadır. Polis görevi yapan memurların aile birliği temel alınarak yapılan tayin isteklerinde öncelikle bölge hizmet süresinin aksatılmaması ve kurumlar arası koordinasyon önem taşımaktadır.

Diğer kamu kuruluşlarının aksine polisler doğum kayıtlarının bulunduğu illere tayin ve atama isteyemezler ancak bu durum merkez nüfus yoğunluğu 1 milyonu geçen yerler için geçerli değildir.Bayan personel için ise evlenmeden önce bağlı bulunduğu nüfus kayıtları geçerlidir.

Eşleri polis memuru olmayan personel atamaları Eşleri polis olmayan personel için tayin istenen yerde kadro müsait olduğu takdirde kurumlar arası koordine sağlanarak ve polis olan memurun bölge hizmet süresini aksatmamak kaydı ile istekleri üzerine eşlerinin görevli olduğu illere atanabilirler.

Adaylık süresince atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 11. maddesine göre ” Emniyet teşkilatına girmiş olan her derece ve rütbedeki memurlar adaylık süresince yer değiştiremezler “Ancak devlet memuru ile evli olan aday memurların adaylıklarına bakılmaksızın ataması yapılabilmektedir.

Şu an için bildiğim durum bu varsa değişen sizde yazabilirsiniz.

Polis eş durumu tayin yönetmeliği hakkında

]]>