İŞKUR üzerinden özel sektör tarafından verilen ilanlara göre noter ve zabıt katibi kadrolarında görevlendirilecek personel alınacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını meslek gruplarına göre siz ziyaretçilerimize belirli aralıklarla aktarıyoruz.

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ve adayların yayınladığında büyük ilgi gösterdikleri kadrolara dair ilanlarda iki yeni kadro için alım ilanı yayımlandı. Yine özel sektör firmalarınca yayımlanan ve başvuru süreci devam eden alım ilanları şu şekilde,

İŞKUR ÖZEL SEKTÖR İLANLARI

İŞKUR üzerinden özel sektör firmaları ya da kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda siz okuyucularımız için derlediğimiz alımları ilanları;

  • Yetiştirilmek üzere Noter Katibi
  • Özel hukuk bürosuna Zabıt Katibi

kadroları için yayımlandı. Bu ilanlar en az lise mezunu olmak şartıyla ilan edilirken adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşullarını alım yapılacak kadrolara göre aktarıyoruz.

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla duyurulan Noter Katibi alım ilanı yetiştirilmek üzere olarak ilana çıktı. İlan için yayımlanan duyuruda alımların Büro Memuru – Noter Katibi kadrolarına olacağı belirtildi. İlan için en önemli koşulların başında öğrenim şartı geliyor. Noter katibi alımları Gaziantep 12. Noteri tarafından yapılacak.

İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilirken en fazla lisans mezunu adayların başvuruları kabul edilecek. İlan için talep edilen genel koşullaırn yanında adayların sağlamaları istenilen özel ve belirleyici koşullar şu şekilde.
Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, Erkek olmak, 10 Parmak klavye eğitimi almış olmak, 21 yaşından büyük olmak, 25 yaşından küçük olmak, diksiyonu düzgün olmak.

ZABIT KABİTİ ALIM İLANI

Yine İŞKUR üzerinden yayımlanan bir diğer kadro ise Zabıt Katibi alım ilanı oldu. Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında alımların özel bir hukuk bürosuna olacağı belirtildi. Bu kadro için adayların en az önlisans mezunu olması talep edildi. İstanbul’da yapılacak alımlar için adaylardan sağlamaları için açıklanan şartlar şunlar;

Adalet meslek yüksek okulu mezunu veya tam zamanlı çalışabilecek öğrenci, Hukuk derslerinde başarılı, 10 parmak klavye başarısı yüksek, Word ve Excel uygulamalarında başarılı olan, Kendini ifade bilen ve ekip çalışmasına uygun, iş bitirme başarısı yüksek olan.