2019 KPSS için yapılacak Merkezi Atama öncesi ÖSYM tercih kılavuzunu kendi sitesi üzerinden yayımladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile KPSS 2019/1 Merkezi Yerleştirme Tercih Kılavuzunu yayımladığını ilan etti.

KPSS’ye giren binlerce adayın merak ettiği merkezi atama kadro ve kontenjan detaylarının yer aldığı kılavuzun yayımlanmasına dair yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

ÖSYM KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzu göre kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi atama ile toplam 1051 memur ataması gerçekleştirilecek.

Çeşitli kurumlar tarafından farklı kadrolarda yapılacak merkezi atama tercihlerinde lise, önlisans ve lisans mezunları için alımlar yapılacak. Bu alımlar KPSS puan sıralaması üstünlüğüne gerçekleştirilecek.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

KPSS 2019/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 09-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 18 Temmuz 2019 saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir. Adaylar, tercih sürecinde Ek’te yer alan KPSS-2019/1 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.