İş için arayışı olan milyonlarca işsiz vatandaşımıza bir umut yine kamudan ve Orman Genel Müdürlüğü’den geldi. OGM için 5 bin personel alımı yapılacağını duyuruldu. Merak edilen ise OGM Personel Alımı Başvuru zamanı oluyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Orman Bakanlığı tarafından resmi yapılan bazı açıklamalara göre 1.200 orman mühendisi, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 şoför olarak toplamda 5 bin kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık bünyesinde memur olmak isteyen binlerce vatandaş, personel alımının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarınının ne olacağını merak ediyor! Ayrıca başvuruda bulunmak isteyen bir çok aday Bakan Pakdemirli’den, memur alımı için yapılacak sözlü mülakatların adam kayırmacaya zemin oluşturduğunu savunarak kaldırılmasını talep ediyorlar. Bu konuy ile alakalı olarak en son Sağlık Bakanlığı 29 bin 668 sağlık personeli alımı için yapacakları sözlü mülakatları kaldırıldığını ifade etmişlerdi..

Milyonlarca insan, özellikle üniversite mezunu gençler, kamu kurumlarından gelecek istihdama yönelik resmi açıklamalara ümit bağlamış durumda. 2019 yılı TÜİK verilerine göre önlisans ve lisans mezunu yaklaşık 1 milyon 500 bine dayanan üniversiteli genç işsiz, Devlet Personeli Başkanlığı tarafından yayınlanan memur personel alım ilanlarını takip ediyor.

Bakanlıklar tarafından 2018 yılı sonu, 2019 yılı başlarında PTT 55 bin personel alımı, Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 memur alımı, ve daha bir çok resmi alım ilanı yayınlanmamış ama alınması planlanan bir çok istihdam vaatleri verildi. Bunların arasında Orman Genel Müdürlüğü tarafından alınması planlanan 5 bin personel alımı istihdamıda bulunmakta..

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı ne zaman yapılacak sorusuna OGM bünyesinde istihdam edilmek isteyen vatandaşlar sorgulama yapıyor. OGM 5 bin personel alımı başvuru şartları nelerdir? Orman ve Tarım Bakanlığına bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere 5 bin personel memur alımı yapılacak. 11 Nisan tarihine açıklanan 5 bin personel alımı açıklamalarının ardından adaylar şartları ve alımın ne zaman yapılacağına ilişkin bilgileri araştırıyor..

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından çeşitli branşlarda personel ihtiyacını karşılamak amacıyla 5 bin personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar “Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı ne zaman?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, OGM başvuru şartları belli oldu mu? İşte Orman Genel Müdürlüğü personel alım sürecine ilişkin bilinmesi gerekenler…

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Orman Genel Müdürlüğü’nün personel ihtiyacını karşılamak amacıyla personel alımlarının 2019 yılı içerisinde yapılacağı belirtilmişti. İşte yapılan o açıklama ve detaylar…

“Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliklerinde değişiklik çalışmaları devam ettiğinden, zorunlu rotasyon uygulaması 08.04.2019 Tarih ve 214 Sayılı Bakanlık oluru ile söz konusu yönetmelik değişikliği yapılana kadar ertelenmiştir. Ancak rotasyon süresi dolmuş olan personellerin talepleri halinde yer değişiklikleri yapılacaktır.” denildi..

Orman Bakanlığı ve resmi ağızlardan yapılan açıklamalara göre, 5 bin memur alımlarının 2019 yılı içerisinde yapılacağı bildirildi. Fakat kesin tarih belirtilmedi.

KPSS ŞARTI ARANIYOR MU?

Söz konusu alıma ilişkin yapılan açıklamada, 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirileceği bildirildi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlandığı ve bundan sonraki sürecin Geel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebileceği açıklandı.

OGM’nin bu açıklamasına göre Orman Muhafaza Memuru ve Mühendis alımında KPSS’ye ek olarak mülakat yapılacaktır.

OGM’nin alımına başvurmak isteyen adaylar, Bakan Pakdemirli’nin, Fahrettin Koca gibi mülakatlı alımı kaldırmasını talep ediyor!