Özel okul ve devlet okullarında her kademede bir tane okul müdürü bulundurulması gerekmektedir. Okul müdür yardımcısı ise, okulun büyüklüğüne göre en az bir tane olmak zorundadır. Okul müdürü maaşları da bulunduğu okula ve memuriyet derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Devlet okulu ve özel okulunda bulunan okul müdürlerinin maaşları birbirlerinden farklıdır. Özel okul müdürü, okulun konumu ve derecesine göre farklı maaşlar almaktadır. Özel okul müdür maaş aralığı 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özel Okul Müdür Yardımcısı maaşları da gene 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özel sektörde müdür yardımcısı ve müdür maaşları arasında pek bir fark bulunmamaktadır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Devlet okul müdürü ise, memuriyet derecesine ve medeni durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Çocuğu olmayan, bekar bir okul müdürünün aldığı net maaş: 3.710 TL’dir. ¼ derecesinde bekar bir okul müdürünün aldığı net maaş 4.350 TL’dir. Okul Müdür yardımcısı maaşları mevcut okul müdürü rakamlarından 200 TL daha aşağıdadır. Bununla birlikte her okul müdür yardımcısının ve okul müdürünün haftada minimum 2, maksimum 6 saat derse girme zorunluluğu bulunmaktadır. Girmiş oldukları ders ücreti başına da maaşlarında değişiklikler olmaktadır.

Okul müdür yardımcıları ve okul müdürleri, aile yardımı ve çocuk yarımı gibi ek ödenek almaktadırlar. Evli olduklarında maaşlarına her ay 70 TL, çocuk sayısına göre de minimum 120 TL maksimum 300 TL ek ödenek almaktadırlar. Evli üç çocuk sahibi, ¼ kıdem derecesinde bulunan ve haftada 6 saat ders doldurma yapan bir okul müdürü ve okul müdür yardımcısı 4.800 – 5.000 TL arasında maaş almaktadır.