Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı yeni ilan ile yüksek maaş garantili subay, astsubay, er ve erbaş alımı gerçekleştirecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

MSB ASAL resmi sayfasından iki yeni duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesinin ardından celp dönemlerinde askere gidecek vatandaşların yedek subay astsubay, er/erbaş başvurusunun devam ettiğine , başvuruların nasıl yapılacağına yer verildi.

Yayımlanan duyuruda , yedek subay – astsubay ve erbaş/er başvurularının nasıl yapılacağı, sürecin nasıl olacağı, askerlik hizmetinin nasıl olacağına yer verildi.

İşte MSB ASAL ‘dan yayımlanan iki yeni duyuru şu şekilde;

7179 SAYILI ASKERALMA KANUNU ÖZET TABLOSU
Yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesi sonrası erbaş/er, yedek subay/astsubay, döviz ve bedelli askerlik başvurusu hakkında detaylara şu şekilde yer verildi:

YEDEK SUBAY ASTSUBAY MAAŞLARI NE KADAR?

Yedek subay ile yedek astsubay, normal bir subay ve astsubay maaşı almaktadır. Adaylar, 2 ay kıta eğitiminin ardından 10 ay subay/astsubay maaşı alacak. Askerliğin bitimine doğru, subay astsubay mesleğine devam etmek isteyen adayiar, yayımlaancak ilana başvuru yapacak ve mülakat aşamalarında bu adaylar , açıktan başvuru yapanlara göre daha avantajlı olacak.

Subaylar görev yerine göre 6 bin TL civarında, astsubaylar ise yine görev yerlerine göre 5500 bin TL civarında maaş almaktadır.