Bitmek bilmeyen seçim sürecinde memurlar, sandık kurulu üyelik yada başkanlıkları yapıyor. Ancak son itiraz ve YSK kararları sonrasında birçok memur, sandık başında görev almak istemiyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

YSK’nın “sandık kurulu üyeleri” üzerinden yapılan itiraz sonrası seçimin tekrarlanmasına karar verirken, memurların önümüzdeki seçimlerde sandıkta görev almak istemediği bildirildi.

AKP’nin itirazlarını değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul’da seçimlerin tekrarlanmasına karar verirken, karara gerekçe olarak ise “sandık kurulu üyeleri” gösterildi.

Karardan önce bazı sandık kurulu başkanları şüpheli olarak ifade vermeye çağırılırken, karara gerekçe olarak da “sandık kurulu üyeleri” gösterilmesi önümüzdeki seçimler için vatandaşın aklında soru işaretine neden oldu.

Öyle ki bazı devlet memurlarının önümüzdeki seçimler için sandık başında görev almak istemediği belirtildi.

Fox TV’de yer alan habere göre, konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti’nin YSK Temsilcisi Zehra Aylin Özgül, “Sorun şu ki mazeret bildiriyorlar. Bu seçim iptali ve sandık kurulundaki şaibeler nedeniyle de bu mazeret bildirmelerin artacağını düşünüyoruz” dedi.