Memur Sen hükümetin memur ve memur emeklilerine yaptığı zam teklifine yönelik açıklamalarda bulundu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın beşindi dönem toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan memur ve memur emeklisi maaşına zam teklifi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ALİ YALÇIN’DAN ZAM TEKLİFİ AÇIKLAMASI

Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında 2020 ve 2021 yılları için hükümetin memur ve memur emeklilerine yaptığı zam teklifine ilişkin olarak teklifte yeterli zam oranı olmadığını ve müzakereye uygun olmadığını belirtti.

5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020 ve 2021 yılları için hükümet tarafından yeni zam teklifi açıklanmıştı. 

Buna göre 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulunulmuştu.

İlk verilen 2020’nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı aynda yüzde 3, 2021’nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5 zamdan oluşan bu teklif 16 Ağustos Cuma günü verilmişti. Ancak bu teklif memur konfederasyonlarınca kabul görmemişti. 

MÜZAKERE SÜRECİ 2 GÜN UZATILSIN ÇAĞRISI

Belirtilen zam teklifi hakkında Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarında müzakere için de sürenin 2 gün uzatılması yönünde çağrıda bulundu.