Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı ilan ile engelli, hükümlü ve terörle mücadele kapsamında yaralananlar kapsamında personel alımı yapacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Ankara’da bulunan bakanlık birimlerine personel alımı yapacağını açıkladı. 

MEB tarafından yayımlanan personel alım ilanı kadro ve kontenjan detayları sizlerle. 

MEB PERSONEL ALIM İLANI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere göre; alımların tamamı engelli, eski hükümlü ve terörle mücadelede de yaralanan adaylar arasından olacak. 

Engelli Personel Kadrosu: 8 Danışma Memuru, 6 Temizlik Personeli kadrosu, 2 Kat Görevlisi kadrosu, 2 kaynakçı kadrosu. 

TMY ve Eski Hükümlü Personel Kadrosu: 2 Sıhhi Tesisatçı, 2 Elektrikçi ve 6 Beden İşçisi.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları; Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği bulunmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı alıyor olmamak.

Başvuru İşlemleri

MEB personel alımı için başvuru yapacak adaylar başvurularını 30 Ağustos tarihine kadar yapacaklar. Başvurular İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılacak.