Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Yüz İnce Göstermenin 4 aşamalı yolu;

Yüzünüzü olduğundan daha ince göstermenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Makyaj hileleri sayesinde zayıf bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bahsettiğimiz makyaj tekniği ise oldukça basittir.

İlk aşama olarak göz makyajından bahsedelim.

Kedigözü makyajı yüzünüzü olduğundan ince gösterecektir. Bu makyajın nasıl olduğunu araştırarak kendinize uygulayabilirsiniz.

İkinci aşama ise kemikleri belirginleştirmektir. Zayıf kadınlarda dikkat çeken ilk şey elmacık kemikleridir. Fark etmiş olacaksınızdır ki yüzü tombul olan kadınlarda elmacık kemikleri belirgin değildir.

Buradaki makyaj hilemiz anlaşıldığı üzere elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Elmacık kemiğinin bulunduğu alana aydınlatıcı uygulayarak belirgin hale getirebilirsiniz.

Kullandığınız fondöteni cildinizin tonundan bir ton daha koyu, aydınlatıcıyı ise bir ton daha açık sürerek elmacık kemiğinizi olduğundan belirgin hale getirebilirsiniz.

Üçüncü aşama olarak dudaklarımıza süreceğimiz rujun rengine karar vermektir. Koyu tonlardan kaçınmalı, açık tonlu rujlar tercihimiz olmalıdır. 

Daha iyi anlaşılması için şu örneği verebiliriz. Esmer tenliler ten rengi rujlar, beyaz tenliler ise pembe ve kırmızı tonlarını kullanabilirler.

Son aşama da ise allık kullanmaya geldi sıra. Allık rengimizin bronz olması yüzümüzü daha ince gösterecektir.

Fakat allık rengi seçimi kadar uygulaması da önemlidir. Fırça allığa batırıldıktan sonra üstündeki fazlalıktan kurtulmak için birkaç kez çırpılmalıdır. Elmacık kemiğinin altından başlayarak göz hizasına kadar gelinmelidir.

Bu makyaj hilelerini kullanarak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Tüm güzellikler sizin olsun.

]]>