Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?
Kredi ve Yurtlar Kurumu, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim gören üniversite öğrencilerinin gıda ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çeşitli çalışmalar sürdürmektedir. KYK, ülkenin dört bir tarafında bulunan binlerce öğrenciye, yüzlerce yurt ile konaklama imkânı sunmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu, konaklama ihtiyacının yanı sıra üniversite öğrencilerine burs ile kredi imkânı sunmakta ve öğrencilerin sosyalleşmelerine imkân tanımaktadır.

Her yıl 1.000 civarında memur alımı yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 yılı memur alımıyapıp yapmayacağı ve alım yapılacaksa kaç kişilik bir atama yapacağı ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. 2019 KYK memur alımı, kadın ve erkek olarak kaç kişi alınacak, detaylar yazımızın devamında.

2019 KYK Memur Alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan 2019 yılı memur alımı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak, geçmiş senelerdeki ilanlara bakıldığında 2017 yılında 1.044 kişilik memur ataması yaptığı, 2018 yılında ise 756 kişilik atama gerçekleştirdiği görülmektedir.

Geçtiğimiz sene KYK memur alımı ilanı Mayıs ayının ilk haftasında yayınlanmıştı. Dolayısı ile binlerce memur adayı, Mayıs ayını beklemektedir. Bu sene ortalama 500 ile 1.000 arasında memur alımı yapılması beklenmektedir.

Bununla birlikte, yeni yurtların yapılması, yurtların memur ihtiyaçları, memurların dağılımı ve diğer kurumlara yapılan memur kaydırmaları göz önüne alındığında alım yapılacak personel sayısı değişiklik gösterebilir.

]]>