Ramazan Bayramı tatili gibi önümüzdeki Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olmasını tüm tatilciler dört gözle bekliyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Bilindiği gibi Kurban Bayramı 11 Ağustos 2019 tarihi ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak. Turizm Sektörü ise Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da 9 günlük tatilin açıklanmasını talep ediyor.

TATİL 9 GÜN OLSUN TALEBİ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık Kurban Bayramı tatili hakkında açıklamalarda bulundu. Osman Ayık açıklamalarında Bayrama kısa bir süre kaldığını ifade ederek Bayram tatilinin 10 Ağustos arefe günü dahil 14 Ağustos Çarşamba günü sona ereceğini belirtti. Ayık bu Bayram tatiline Perşembe ve Cuma günlerinin de eklenerek 9 güne çıkartılmasının daha iyi olacağını belirtti.
Osman Ayık Kurban Bayramının Ramazan Bayramına göre farklı olduğunu ifade ederek bu Bayramda insanların kurban da keseceğini vatandaşların kurban keseceği için memleketlerine gideceklerini ve eş – dost ziyaretinde bulunacaklarını vurguladı. Ayrıca Osman Ayık söz konusu açıklamalarında “Kurbanını kesmek gibi faaliyetlere ilk 4-5 gününü ayırabilir. Ardından tatile çıkabilir. Veya önce tatil sonra kurban kesme ve ziyaretler şeklinde tam tersini de planlayabilir” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Osman Ayık bu lok tatillerin yılbaşında açıklanması gerektiğini böylelikle vatandaşların daha uygun tatil yapabileceklerini ifade etti. Bu konu hakkında Ayık’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Bu tür blok tatil olabilecek tatil süreçleri yılbaşında belirlenmeli. Yılbaşında belirlenir ve duyurulursa insanlar daha rahat planlama ve son dakikaya kalmadan çok daha uygun fiyatlara tatil rezervasyonu imkanına sahip olacaktır. Ancak şimdi hem planlama hem de fiyatlar açısından tatil planı çok daha zorlaşıyor”