İnternet sitesi üzerinden yeni bir iş alımı Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden geldi. Toplamda 785 memur alımı yapılacağı müjdesi geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni memur alımı detayları haberimizde.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve 785 memur alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık 785 memur alımı için kadro dağılımını açıkladı. Yayımlanan duyuruda ise memur alımlarının Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puanı esas alınarak yapılacağı bildirildi..

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusuna göre Bakanlık bünyesine 785 memur alımı yapılacağı bildirildi.

İlanda ise KPSS B grubu esas alınacağı duyuruldu…

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

“Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman ihdası yapılmıştır.
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacaktır.” ifadeleri yer aldı…