Devlet kurumlarına en az 50 KPSS puanı ile lise, ölisans veya lisans mezunu yada KPSS şartsız çok sayıda memur ve işçi alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Farklı devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile çeşitli kadrolarda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu alımlar kadrolu memur, sözleşmeli personel ya da işçi pozisyonlarına oluyor.

DPB, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu gibi paltformlarda yayımlanan bu ilanlar arasında KPSS’ye girmiş olmak şartıyla yanı en az 50 KPSS puanıyla memur alımları KPSS puanı şartı olmadan ise çeşitli mesleklerde işçi alımları yapılacak.

HANGİ KURUMU HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını; haberimizin başlığında belirttiğimiz kategorilerde sizlerle paylaşıyoruz. İlanlarda yer alan kadro kontenjan detayları ile diğer bilinmesi gereken ayrıntılar sizlerle,

KPSS Şartsız İşçi Alım İlanları

KPSS puan şartı olmadan yayımlanan personel alım ilanları işçi pozisyonlarına yapılıyor. Bu pozisyonlara yapılacak alımlar adayların mesleki durumlarına göre ve öğrenim şartlarına göre istihdam ediliyor. Bu bağlamda ilanlar ve detayları şu şekilde;

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü: Kurum yayımladığı ilanında çok sayıda pozisyonda kadrolu kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar Şoför, Temizlik Personeli, Kaloriferci, Güvenlik, Aşçı ve Yer Göstercisi kadrolarda olacak. Alımlarda toplam 56 kişi kurum bünyesinde çalışmaya başlayacak.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü: Kurum tarafından yayımlanan ilanda KPSS şartsız ve ortaöğretim düzeyinden personel alımı olacak belirtildi. Bu alımlarda toplam 26 personel istihdamı sağlanacak. Sürekli işçi pozisyonuna yapılacak alımlara başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

50, 55 KPSS İle Memur Alım İlanları

Kamu kurumlarının KPSS puan şartı ile yayımlanan ilanların neredeyse tamamına yakını sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunları için yayımlanan ilanlar ve detayları şu şekilde,

Fırat Üniversitesi: Üniversite sözleşmeli personel alım ilanında KPSS B Grubu puanıyla alım yapacağını açıkladı. İlana başvurular için KPSS’ye girmiş olmak yani en az 50 KPSS’ye sahip olmak yeterli. İlanda yer alan kadrolar ise Fizyoterapist, Hemşire, Sağlık Teknikeri kadroları.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Kurum yayımladığı personel alım ilanında alımların KPSS puanı olan adaylar için KPSS ile KPSS puanı olmayan adaylar için KPSS’siz olacağını duyurdu. İlana göre alımlar sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına yapılacak.
Konya Teknik Üniversitesi: KTÜ’ed bilişim personeli kadrolarına personel alımları yapacak. Alımlara KPSS puanı olan adaylarda KPSS puanı bulunmayan adaylarda başvuru yapabilecekler.

İstanbul Teknik Üniversitesi: İTÜ tarafından yayımlanan ilana başvurular 55 KPSS puanıyla yapılacak. Kurum alımlarını Diğer Sağlık personeli pozisyonunda yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet kurumlarına başvurularda adayların dikkat etmeleri gereken konu başlıkları.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Kurumların talep ettiği KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.