Devlet Personel Bakanlığı tarafından çok sayıda KPSS puanı yada puansız sözleşmeli memur alımı için ilan yayımladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Sözleşmeli memur alım ilanları Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Bu alım ilanları arasında KPSS şartı olmadan başvuru yapabileceğiniz ilanların yanı sıra 50 KPSS ile yayımlanan ilanlarda bulunuyor. 

En az lise mezunu olmak kaydıyla yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan genel kadro bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. 

DPB’DE YAYIMLANAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan ilanlarının tamamını sizlere aktarıyoruz. 

Bu ilanlar Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanlardan oluşuyor. İlanlarda yer alan kadro detayları şu şekilde,

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tüm sözleşmeli memur alım ilanları KPSS şartsız yayımlandı. Bu ilanlara en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. İlanlarda talep edilen yaş şartı ise 40 yaşından küçük olmak ya da 45 yaşından küçük olmak kaydıyla değişiyor. 

Bu ilanlarda yer alan memur kadrosu sözleşmeli sekreter alımı. Bu alımlar farklı ülkelerde bulunan Başkonsolosluklar ile Büyükelçiliklere yapılıyor. 

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi personel alımı Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından ilan edildi. Bu alımlar sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına yapılacak. 

İlanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar için lise mezunu ve önlisans mezunu olma şartları bulunurken KPSS şartı da ”KPSS’ye girmiş olmak şartıyla” yayımlandı. Alımlar en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere yapılacak. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Personel Alımı

 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanlarda toplam 19 personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilanın birisi KPSS şartsız diğeri de KPSS’ye girmiş olmak şartıyla. 

İlanda yer alan alımlara göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli ile gemi personeli alımı yapacak.