6 farklı şehir belediyesinin yayımladığı ilanlara göre KPSS şartı olmaksızın işçi ve memur alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Belediye başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında oluşan personel eksikliğini gidermeye uğraşıyorlar. Bu çerçevede farklı platformlar üzerinden yayımlanan ilanlarda çeşitli kadrolarda alım olacağı duyuruldu.

Bu ilanlarda yer alan açık kadrolar, başvuru süreci ve işlemleri ile ilanlara başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları detayları ile aktarıyoruz.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi belediye personeli alımı için 6 farklı ilden ilan yayımlandı.
Bu ilanlar arasında en az okur yazar seviyesinden belediye işçisi alım ilanları ile lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından belediye memuru alımı için duyurular bulunuyor.

Mersin, Antalya, Kars, Niğde, İstanbul ve Afyonkarahisar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadrolar şöyle.

İL İL KADRO KONTENJAN DETAYLARI

İl veya ilçe belediyeleri tarafından yayımlanan belediye personeli alım ilanlarına dair bilinmesi gerekenler.

Mersin için Belediye Personeli Alım İlanı

Mersin Silifke Belediye birimi için yayımlanan ilanda 18 düz işçi alımı ile 1 koordinatör alımı yapılacağı ilan edildi.

Antalya için Belediye Personeli Alım İlanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan personel alım ilanında Beden İşçisi kadrosuna 30 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Kars için Belediye Personeli Alım İlanı

Kars Belediye Birimi yayımladığı ilan duyurusunda alımların Taş Ustası kadrosuna 3 personel, Güvenlik kadrosuna ise 5 personel şeklinde olacağını duyurdu.

Niğde için Belediye Personeli Alım İlanı

Niğde Azatlı Belediyesi ise personel alım ilanında Operatör, Zirai Sulamacı, Beden İşçisi kadrosuna personel alımı olacağı belirtildi.

İstanbul için Belediye Personeli Alım İlanı

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılacak alımlarda 20 personel alımı yapılacak. Alımlar Şoför, Süpürgeci, Kamyon Arkası İşçisi, Temizlik Personeli kadroları için olacak.

Afyonkarahisar için Belediye Personeli Alım İlanı

Afyonkarahisar Belediye birimi tarafından yayımlanan personel alım ilanına 3 kadrodan personel alımı olacak. Belediye birimi Otopark Görevlisi, Depo Görevlisi ve Büro İşçisi kadrolarına personel alımı yapacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular 11 Temmuz ile 16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bu tarih her belediye için değişiyor. Adayların bu hususa dikkat etmesi ve her belediyenin belirlediği tarihe göre başvurularını yapması gerekiyor.

Başvurular şahsen yapılacak olup adaylar ilan metninde yer alan başvuru evraklarını teslim etmek suretiyle başvurularını yapacaklar.