Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere KPSS şartı olmadan 5 bin 26 memur alımı gerçekleştirilecektir.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu kurumları tarafından bazı personel alım ilanları KPSS şartsız yayımlanıyor. 

Anlık olarak aktardığımız haberlerin dışında sizler için ilanları belirli aralıklarla yaptığımız haberlerle sizlere hatırlatıyoruz. 

Bu haberimizde de sizlere başvuru süreci devam eden KPSS’siz kamu personel alım ilanlarını derledik. 

KPSS ŞARTSIZ İLAN EDİLEN ALIMLAR

Devlet kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden KPSS’siz personel alım ilanlarının listesi şu şekilde,

1-) Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Sözleşmeli Sekreter alımı yapıyor. 

2-) TÜBİTAK TÜSSİDE bünyesinde görevlendirmek üzere Araştırmacı alıyor.

3-) Adalet Bakanlığı ilgili birimlerine 5 bin Personel alımı yapıyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntılar. 

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile KPSS şartsız, yazılı ve sözlü sınav esasına göre 5 bin personel alacak. Alımlar bakanlığın farklı birimlerine Arabulucu olarak yapılacak. 

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu adaylar arasından KPSS’siz sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı ilan edildi. 

TÜBİTAK Personel Alımı

TÜBİTAK yayımladığı duyurusunda 25 personel alımı yapacağını açıkladı. TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) bünyesine gerçekleştirilecek alımlar Araştırmacı kadrosuna olacak.  İlana üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlarda çok sayıda özel koşul bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak genel olan başvuru koşullarını haberimizde aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendindeki koşulları taşımak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.