Merkez Bankası KPSS puan sıralamasına göre 40 kadrolu memur alımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartları ve detaylar haberde yer alıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kendisine ait kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladığı personel alım ilanları ile ilgili birimlerinde personel alımı yapacağını ilan etti. 

Banka tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan iki ilanıda tüm ayrıntıları ile sizlere aktarıyoruz. 

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilk personel alım ilanında alımların Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacağı duyuruldu. TCMB’nin ikinci personel alım ilanı ise kurumun Ankara’da faaliyet gösteren Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine yapılacağı açıklandı.

Söz konusu iki personel alım ilanında toplam 40 kadrolu memur alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlara dair detaylar ise şu şekilde;

MERKEZ BANKASI 25 MEMUR ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan kadrolu memur alımlarında 25 personel istihdam edilecek. İlana göre Bilgisayar Mühendisi kadrosuna yapılacak alımlara aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak. Bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

KPSS ve YDS Şartı: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

MERKEZ BANKASI 15 MEMUR ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ankara’da yer alan birimleri bünyesinde hizmet veren Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine 15 Memur alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu personel alımı tek bir kadrodan olacak ve alımlar Araştırmacı pozisyonuna olacak. İlan için belirlenen şartlar ise şu şekilde;

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında bir defadan fazla elenmemiş olmak

Öğrenim Şartı: En az dört yıllık eğitim veren iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar ile iktisat, finans, finansal matematik bölümlerinden mezun olmak.

KPSS ve YDS Şartı: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru süreci Ağustos ayının son haftasında başlayacak ve Eylül ayının ilk günlerinde sona erecek. İlanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.