KPSS 2019 merkezi atamaları yapıldı. Bu atamalara göre en düşük puan 67 iken en yüksek 99 KPSS puanıyla atama gerçekleştirildi.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda KPSS 2019/1 yerleştirme sonuçlarına yer verildi. KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından sayısal veriler de paylaşıldı.

BOŞ KONTENJAN KALMADI

Açıklanan KPSS Tercih sonuçlarına baktığımızda lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyinden açılan kadroların tammaına yerleştirmelerin yapıldığı, boş kadro kalmadığı görüldü.

LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMINDA KPSS 67 ‘YE KADAR DÜŞTÜ

Açıklanan sonuçların ardından memur kadrolarının taban puanları da yayımlandı. Lisans mezunu 630 memur alımına baktığımızda tüm kadroların dolduğu, en yüksek puanla atamanın 99 KPSS ile yapıldığı görülürken en düşük puanla ARFF Memuru kadrosuna atama yapıldığı görüldü.

İşte en düşük puanla atama yapılan yerler..

En yüksek puanla atama da Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Stajyer AIM Memuru kadrosuna oldu. Bu kadroya 99 KPSS ile atama yapıldı.

ARFF MEMURU NEDİR?

ARFF memurları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına göre eğim alırlar. Havadaki ve yerdeki uçaklarda meydana gelebilecek kaza-kırım ve acil durumlara müdahale etmekle görevlidirler.Günün 24 saatinde hafta sonu ve bayram tatili gözetmeksizin sürekli vardiyalı olarak çalışırlar.