Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yayımladığı ilan ile engelli ve eski hükümlü adaylar arasından personel alımı yapacağını duyurdu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kıyı Emniyet Müdürlüğü hem Türkiye İş Kurumu üzerinden hem de Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı duyurular ile personel alımları yapacağını açıkladı. 

Engelli ve Eski Hükümlü adaylar arasından yapılacak personel alımlarına dair detaylar şu şekilde;

KIYI EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM İLANI

Kıyı Emniyet Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanının ilkinde; Eski hükümlü veya TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) kapsamında yapılacak. Büro Memuru kadrosuna yapılacak olan alımlara lisans düzeyinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. İlanda ayrıca adayların KPSS puan sıralaması esasına göre alım yapılacakları da belirtildi. 

Kurum tarafından yayımlanan diğer ilanda ise alımların engelli personel kadrosuna olacağı bilgisi verildi. Bu kadro için yapılacak olan alımlarda Gemi Makinaları İşletme Mühendisi pozisyonuna olacağı duyuruldu. Bu kadro için adayların Üniversitelerin Gemi Makinaları ve İşletme Mühendisliği bölümünden veya eş değerliği YÖK’çe kabul edilen benzeri yurt içi/dışı bölümden lisans düzeyinde mezun olması isteniyor. Bunun dışında adayların ayrıca EKPSS puanına sahip olmaları talep ediliyor. 

Başvuru Detayları

Eski hükümlü veya TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) kapsamında yapılacak alımlara başvuru süreci 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Engelli personel alımı ise 26 Ağustos tarihinde sona erecek.