Osmanlının Savaştığı Vampir Kont Dracula Namı Diğer Kazıklı Voyvoda kimdir? Kazıklı Voyvoda hikayesi kısaca

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Bir dönem korku filmlerinde yer alan ve hakkında destanlar yazılan Vampir Dracula, Osmanlı devletinde yaşamış olan Romanyalı bir prenstir. Zamanında Osmanlı’ nın himayesinde olan ve düzenli olarak vergisini eksik etmeyen Dracula son zamanlarda yapmış olduğu savaşlarda üstün galibiyetler aldı. Hatta bir zaman sonra düşmanları için yeni işkence yöntemleri geliştirmesi herkesi titretti.

En son ise bir kazık sistemi yapıp düşmanlarının bir kısmını sarayına alarak kazığa oturtuyor ve canlı canlı ölümlerini zevkle izliyordu. Bazı sözlerde ise şeytan’ a bağlı olduğu için düşman kanı içtiğini belirtiyorlar. Bu galibiyetler sonrasında Vlad Dracula Osmanlı devletine karşı vergi vermeyi kesti. Son zamanlarda olan sıkıntılar yüzünden sonra Osmanlı Padişahı 2 adet elçi olarak onu uyarmak için gönderir ancak söz konusu Romanya prensi bu 2 elçiyi de kazığa oturtur bunu duyan Osmanlı padişahı savaş duyurusunu yapar ve Romanya prensliğine saldırma hazırlığına başlar.

Bunun üzerine Dracula, Osmanlı devletine giriş bölümündeki 2000 kişiyi kazığa oturturmuştur. Ancak sonunda ise kazığa Osmanlı padişahının emri ile kendisi oturtulmuştur. Dracula’ nın mezarı şuanda İstanbul’ da ancak nerede olduğu bilinmemektedir.

UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR

BKZ: Kont drakula kimdir