İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre kamu kurumlarına KPSS şartı olmadan çok sayıda alım yapılıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanın detaylarını aktarıyoruz.

İşte söz konusu personel alım ilanı ve ilana dair detaylar sizlerle.

ÇEŞİTLİ KADROLARDA KPSS’SİZ PERSONEL ALIM İLANI

Çeşitli kadrolarda yayımlanan personel alım ilanında hiç bir kadro için adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. Bu alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği pozisyonlar bulunuyor.

İşte o açık kadrolar;

Güvenlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı, Elektrik Teknisyeni, Diğer Telefon Ve Telgraf Tesisatçıları, Büro Memuru (Genel) ( Bu kadroda için farklı öğrenim seviyeleri çok sayıda alım yapılacak), Hayvan Bakıcısı, Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan), Bahçıvan, Temizlik Görevlisi, Okul Öncesi Öğretmeni, Kasap.
BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için başvuru şartları İŞKUR üzerinden adaylara duyuruldu. Bu ve bunun gibi kamu kurumlarına yapılan personel alımlara Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan başvuru şartlarına haiz olan adaylar başvuru yapabilir.

DMK’da yer alan başvuru şartlarının yanında adayların sağlamaları gereken çok sayıda özel koşulda bulunuyor.

Bu özel koşullar alım yapılacak kadronun mesleki özelliklerine göre alım yapacağını ilan eden kurum tarafından belirleniyor. Tüm kadrolar için ortak olan koşullar ile özel koşullara dair detaylar şu şekilde,

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metninde yer alan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

İŞKUR üzerinden adaylara duyurulan ve İstanbul Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar; başvuru şartlarına haiz olmaları durumunda 12 Temmuz’a kadar başvurularını yapabilirler. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

İlana Ulaşmak için: İlana ulaşmak için İŞKUR İş İlanları Arama sayfasında yer alan İşyer, Unvanı adlı bölüme İ.Ü.C. GENEL SEKRETERLİK yazıp Ara butonuna basmanız yeterli.