Yapılan duyuruya göre İstanbul Havaalanı’nda görev alacak lise, önlisans veya lisans mezunu adaylar arasından vize-pasaport kontrol elemanı alımı yapılacağı duyuruldu.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İstanbul Yeni Havalimanı bünyesi için yeni bir memur alım ilanı yayımlandı. Havalimanında hizmet veren firma bünyesine yapılacak olan memur alımlarına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

İlan ile alım yapılacak kadro için firma adaylara tüm başvuru koşullarını madde madde duyurdu. 

Bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar ile gerçekleştirilecek yüz yüze görüşme sonrası ise personel alımları yapılacak. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken tüm noktaları sizlerle paylaşıyoruz. 

VİZE PASAPORT MEMURU ALIMI YAPILACAK

İstanbul Yeni Havalimanı için yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar için çok çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

Firma tarafından belirlenen öğrenim şartı şu şekilde; Lise (Mezun), Ön Lisans (Öğrenci), Ön Lisans (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)

Bu kadro için görev alacak personeller uluslararası uçuşlarda, yolcuların seyahat dökümanlarının kontrolü ve güvenlik mülakatlarının gerçekleştirilmesinden sorumlu olacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alımı için başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce firma tarafından belirlenen tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Bu koşullar, alım yapılacak kadronun mesleki özelliklerine göre ve alım yapacak firmanın kendisine göre belirlediği koşullardan oluşuyor. İşte o başvuru şartları;

* TC Vatandaşı

* Çok iyi derecede sözlü, yazılı İngilizce dil bilgisine sahip olmak,

* Ekip çalışmasına uyumlu

* Vardiyalı çalışabilecek

* Temsil yönü güçlü Havacılık güvenliği alanında kariyer planı olan, hedef odaklı

* Erkek adaylar için en az 1 yıl tecilli olmak

* Bayan ( 1,60 ve üzeri boy ), Bay ( 1,70 ve üzeri boy ) Tüm adaylarda 33 Yaşını aşmamış olmak,

Bu şartların yanında adayların tecrübeli veya tecrübesiz olması başvuru için farketmiyor. Kurum hem tecrübeli hem tecrübesiz adaylar arasından personel alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Vize Pasaport Memuru alımları için başvurular internet ortamında yapılacak. İlanın yayımlandığı site üzerinden kurumun duyurusuna ulaşacak adaylar başvurularını bu site üzerinden elektronik yapacaklar.