Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) yaz aylarının gelmesiyle kamu ve özel sektörde çalışacak 43 Bin 452 ilan yayımladı.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) binlerce personel alım ilanı yayımlanıyor. Bu alım ilanları özel sektör firmaları ağırlıklı olsa da kamu kurum ve kuruluşları da çok sayıda kadro için personel alımı yapacaklarını ilan ediyorlar. 

Kamu İlanları sayfası olarak siz okuyucularımıza yayımlanan bu personel alım ilanlarını ve bu ilanlara dair tüm ayrıntıları aktarıyoruz. 

İşte İŞKUR’da ilan edilen iş ilanları.

İŞKUR’DA 43 BİN 452 PERSONEL ALIM İLANI BULUNUYOR

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlar. Bu ilanlar Türkiye geneli 81 şehirde bulunan firmalar tarafından yayımlanmakta olup onlarca meslek grubundan personel alım ilanı bulunuyor. 

Bu alım ilanları arasında ayrıca kamu kurumları tarafından yayımlanan devlet memuru ya da kamu işçisi ilanları da bulunuyor. Kamu kurumlarının yayımladığı ilanların bir bölümü de TYP işçi alım ilanları.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında bazı meslek grupları için çok sayıda alım bulunuyor. Neredeyse 81 il için ilanların bulunduğu bu kadrolar için binlerce alım yapılacağı ilan edildi. Bu çerçevede İŞKUR’da ilan edilen ve binden fazla alım ilanına sahip meslek grupları şunlar.

1000’den Fazla Alım İlanı Bulunan Kadrolar

Bu şartı sağlayan 6 farklı meslek grubu ve çalışma alanı bulunuyor. İşte o meslek grupları ve çalışma alanları.

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 8734

Temizlik Görevlisi kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 1727

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 1598

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 1560

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 1546

Makineci (Dikiş) kadrosu için alım yapılacağı duyurulan personel sayısı: 1400

Diğer Dikkat Çeken Kadrolar

Bu alımların yanında bazı kadrolar ise adaylar tarafından dikkatle takip ediliyor. İşte o kadrolar ve detayları,

500’den Fazla: Güvenlik Görevlisi 775, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 746, Ön Muhasebeci 642, Kasiyer 597, Satış Nezaretçisi (Perakende Ticaret) 561, Büro Memuru (Genel) 505.

300’den Fazla: Reyon Görevlisi 475, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 464, Şoför-Yük Taşıma 456, Aşçı 430, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 427, Bulaşıkçı (Stevard) 371, Dokuma Konfeksiyon Makineci 359, Konfeksiyon İşçisi 326, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 303.

BU İLANLARA NASIL ULAŞACAKSINIZ?

Kamu ilanları olarak sizlere aktardığımız personel alım ilanlarına ulaşmanız için İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasının bağlantısını aşağıda verdik. Bu bağlantı üzerinden nasıl arama yapacağınızı da sizlere aktarıyoruz. 

Nasıl Arama Yapabilirsiniz?

1-) Kadroya Göre: Yapmış olduğunuz mesleğiniz ya da merak ettiğiniz kadronun adını açılan sayfada yer alan Meslek bölümüne yazıp ara butonuna basın. 

2-) Şehre Göre Arama; İŞKUR ilan arama sayfasında yer alan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna basın. O şehir için ilan edilen tüm alımları görüntüleyebilirsiniz. 

3-) Kamu İlanları Arama: Açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.