İŞKUR üzerinden 54 şehir için yayımlanan ilanlarla vasıflı ve vasıfsız en az ilkokul mezunu 11 bin 692 personel alımı yapıyor.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Türkiye’nin tek resmi iş bulma kurumu olan İŞKUR, her gün yüzlerce yeni ilan ile, kamu ve kuruluşları yanı sıra, yüzlerce kurumsal şirketlerin personel istihdamlarına aracılık etmeye devam etmektedir. İŞKUR’da, güncel tarih olarak 46 bin 837 açık iş ilanı bulunmakta olup, bu yayınlanan iş ilanları içerisinde sadece beden işçisi ve temizlik sektörü ile ilgili 2 bin 937 iş ilanı bulunmaktadır. Bu kapsamda ise Türkiye genelinde yaklaşık 54 şehirde 9 bin 775 beden işçisi (vasıflı vasıfsız) ve 1.917 temizlik personeli olmak üzere toplamda 11 bin 692 personel alımı yapılması planlanmaktadır.

Başvurular 20-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında, size en yakın İŞKUR il/İlçe şube müdürlüklerine Şahsen gidilerek veya İŞKUR şubelerine gitmeden, aşağıda belirtilen linkler üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir. Aşağıda belirtilen iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olmaları yeterlidir. Ayrıca bazı iş ilanlarında, adayların okur yazar olmalarının yeterli olduğu belirtilmiştir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş olmak,

Emekli olmamış olmak veya herhangi bir kurumdan emeklilik hakkı kazanmamış olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

YÜKSEK MAAŞLA PERSONEL ALAN KURUMLAR

Temizlik personeli alımı yapan kurumlar arasında, dış cephe cam temizliği yapan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlerin ilanlarına başvuru yapacak olan adayların, yüksekte çalışma sertifikası, temizlik ekipmanlarını kullanabilme, motorlu sepet kullana bilme sertifikası gibi belgelere sahip olmaları gerekmektedir. Bu nitelikli personellere ödenecek maaş tutarı, 2 bin 650 TL ile 4 bin TL arasında dır. Dağcılık sertifikası olup da yüksek binaların dış cephelerini silen elemanlara günlük yevmiye olarak günlük 350 TL ile 600 TL arasında olmaktadır.  

DAİMİ PERSONEL ALIMI YAPAN KURUM İLANLARI

İlanlar hakkında detaylı bilgileri göre bilmek ve anında online başvuru yapabilmek için belirtilen link alanını tıklayınız…

İşçi alımı linki;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

Temizlik Personeli Alımı Linki;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335

Yukarıda belirtilen linkler üzerinden online başvuru yapabilmeniz için öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Peki İŞKUR’a kayıt nasıl yapılır? İşte Cevabı

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.