Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi web sitesinden yayınladığı ilana göre 11 bin 396 temizlik görevlisi alımı yapacak. Başvurular yine İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

İŞKUR’da 24 Haziran 2019 itibari ile Açık iş ilanları kategorisinde 45.820 iş ilanı ve Kurum Dışı Kamu işçi alımı kategorisinde belediye ve kamu kurumları iştiraklerine ait yaklaşık 82 ayrı iş ilanı bulunmaktadır. İŞKUR, yayınlanan bu iş ilanları kapsamında toplamda yaklaşık olarak 60 bin civarında vasıflı vasıfsız işçi ve sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İŞKUR’un üzerinden yayınlanan kamu kurum ilanlarında personel alımları KPSS şartsızolmaktadır. İŞKUR, bugün yayınlanan güncel iş ilanları içerisinde 2 bin 192 içi alımı ve 627 temizlik personeli alımı ile ilgili farklı iş ilanı bulunmakta olup, yayınlanan bu iş ilanları kapsamında 9 bin 591 işçi ve bin 778 temizlik personeli olmak üzere toplamda 11 bin 369 personel alımı gerçekleştirilecektir.

HANGİ İLLERDE İŞÇİ VE TEMİZLİK PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Hatay, Denizli, Samsun başta olmak üzere yaklaşık 40 ilimizde personel alımı yapılacaktır. Başvuru ilan listesinde bulunduğunuz ili filtreleyerek arama yaptırabilirsiniz.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru şartları her bir ilan içeriğinde farklı olup genel itibariyle aranan şartlar arasında şunlar yer almaktadır;

1 – Çalışmasına engel herhangi bir hukuki ve bedensel bir engelin bulunmaması,

2 – Medeni Haklarda mahrum olmamak,

3 – Başvuruda bulunduğu ilanın belirlediği il/ilçede ikamet ediyor olmak,

4 – En az okur yazar olmak,