İŞKUR üzerindeki ilanlara itfaiyeci, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri ilanı da eklendi. İki farklı ilan yayımı ile iki kadroda en az önlisans mezunu personel alımı yapılacak.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Özel sektör firmaları yayımladıkları ilanlar ile çeşitli meslek gruplarından personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Gün aşırı yenilenen personel alım ilanlarında 50 binden fazla personel işçi alım ilanı bulunuyor.

Bu personel işçi alım ilanlarının arasında ayrıca İtfaiyeci mesleği alanlarında personel alımları olacağı bildirildi.

İŞKUR aracılığıyla ilan edilen bu iki alıma dair tüm ayrıntıları sizler için derledik.

İŞKUR ARACILIĞIYLA İTFAİYECİ ALIM İLANI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadro kontenjan bilgisi şu şekilde;

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri/İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Teknikeri kadrosu için yayımlanan ilanda alımların İzmir’de olacağı bilgisi verildi. Alımlarda 5 personel istihdam edilecek.

İtfaiyeci kadrosu için yayımlanan personel alım ilanı ise Tekirdağ’da görevlendirilecek. Bu personel alım ilanında ilanı yayımlayan kurum bünyesine 1 personel alımı yapılacağı bilgisi verildi.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlar özel sektör firmaları tarafından yayımlandığından dolayı başvuru şartları değişmekte. Bu çerçevede ilanlarda yer alan o koşulları sizlere aktarıyoruz.

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri Kadrosu İçin;

Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında adaylardan talep edilen koşullar şunlar:

İlana başvuru yapacak adayların 20-35 yaş aralığında olması, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu Mezunu olması, Askerliğini tamamlamış, Ehliyeti olan (aktif araç kullanabilen, SRC-2,SRC-4,Psikoteknik belgesi olan) ve erkek olması isteniyor.

İtfaiyeci Kadrosu İçin;

Bu kadro için ilan edilen başvuru koşulları madde madde şu şekilde,

MYO mezunu (Sivil Savunma ve İtfaiyecilik) bölümlerinden mezun, Tercihen İtfaiye Eri tecrübesi olan , Tercihen Güvenlik Görevlisi Sertifikası veya Kartı olan, Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Kontrol mekanizması rolünü üstlenerek olası sorunlara çözüm bulabilecek, iletişimi ve insan ilişkileri kuvvetli, Detaycı ve dikkatli, Esnek / Vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilecek, E veya C sınııfı ehliyeti olan,aktif araç kullanabilen , SRC ve Psikoteknik belgesi olan yada alabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış olan.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla kurumlara bildirecekler. Kamu İlanları olarak aşağıda sizlere bu ilan metinlerinin linklerini paylaştık. O bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri Kadrosu İçin TIKLAYINIZ

İtfaiyeci Kadrosu İçin İçin TIKLAYINIZ