Çeşitli illerde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu büro memuru ve danışman alımı yapılacaktır. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Sevgi ve Mantık Evliliği mi Arıyorsun?

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda kadroda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Bu alımların bir bölümü kurumların kendilerine ait internet sitelerinden, memur alımları DPB aracılığıyla ya da İŞKUR üzerinden yapılıyor. Özel sektör firmaları ise ya kariyer siteleri üzerinden ya da Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ilanlarını adaylara duyuruyorlar.

Bu kapsamda hem kamu kurumları hemde özel sektör firmaları tarafından yayımlanmış iki pozisyondaki personel alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BÜRO MEMURU VE DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında en fazla alım ilanına sahip meslek gruplarından bir tanesi Büro Memuru kadrosu. Özel sektör firmalanın sıkça yayımladığı bu kadro için adaylardan ofis ve evrak işlemlerini yerine getirmleri isteniyor. 

Bu kadro için yayımlanan ilanlara ek olarak ayrıca bazı kurumlar Danışma Memuru kadrosuna personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Firma ya da kurumlara gelen ziyaretçileri karşılama ve bilgi verme görevlerini yürütecek olan bu personeller içinde ilanlar yer alıyor.

KADRO BİLGİLERİ

Bu bilgiler ışığında halen başvuru süreci devam eden Büro Memuru ve Danışma Memuru alım ilanlarını sizler için derledik. İlanlara göre bu iki kadro için toplam 527 personel alımı yapılacak.

İlanlara Göre;

Büro Memuru kadrosu için özel sektör veya kamu kurumlarının yayımladığı ilan sayısı: 504

Danışma Memuru kadrosu için özel sektör veya kamu kurumlarının yayımladığı ilan sayısı: 23

BAŞVURU KOŞULLARI

Peki kadro detaylarını verdiğimiz bu personel alımları için hangi başvuru şartları talep ediliyor. Adayların dikkat etmeleri gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle ilanlar için adayların genel olan tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar her ilan metninde yer alan Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlardan oluşuyor.

Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken asıl şartlar ise şunlar: 

Her kadro için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olmak.